SEDDK Kurumu 2023 Sigortacılık ve Emeklilik Kursu Açtı

SEDDK Kurumu 2023 Sigortacılık ve Emeklilik Kursu Açtı

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu bünyesin de 2023 sigortacılık ve emeklilik kursu başvuruları 1 Mart 2023 tarihin de başlıyor! Kimler başvuru yapabilir? Başvuru şartları nedir?

SEDDK, Türkiye’de belirlenen sigorta eksperi ihtiyaçlarını karşılamayı hedefliyor. İhtiyaçların karşılanması amaç edinene kurum, 2023 yılı içerisin de kurs açacağını Resmi Gazete üzerinden duyurdu.

Başvuru yapacak olan adayların en az önlisans mezunu olmaları gerekmektedir. Lisans mezunu adaylar da başvuru yapacaklardır. Önlisans mezunları kara araçları branşı için alınacaktır. İlk yapılacak olan alım da 300 aday kursa alınacaktır.

Başvurular Nasıl yapılacak?

Ön alım için adayların ilk önce SEGEM internet sayfası üzerin de bulunan linkten online olarak kayıt açmaları gerekmektedir. Adayların kayıt esnasın da geçerli ve aktif olarak kullandıkları e-pota adresi ile kayıt açmaları istenmektedir. Kayıt işlemini tamamlayan adaylar ise yine aynı iste üzerin de bulunan 2023 Yılı eksperlik ön alım başvuru formunu doldurmaları ve istenen bilgileri eksiksiz ve doğru şekil de vermeleri gerekmektedir.

Yalnızca Türk Vatandaşları değil, farklı uyruklu adaylar da başvuru yapacaklardır.

Adaylara başvuru formun da kullanması için geçici kimlik numarası verilecektir.

Adaylar ikamet ettikleri şehrin grubuna başvuru yapmaları zorunludur.

Farklı bir şehir ve gruba başvuru da bulunamayacaklardır. Adaylardan başvuru sırasın da başvuru belgesi istenmeyecektir.

Başvurular 1 Mar 2023 – 20 Mart 2023 tarihleri arasın da yapılacaktır.

Alımlar Sınavla!

Ön eleme başvurularını tamamlayan ve gerekli şartları sağlayan adaylar 30 Nisan 202 tarihin de sınava alınacaklardır. Adaylardan sınav ücreti olarak 800 TL yatırılması istenmektedir. İstanbul, Ankara, İzmir, Diyarbakır ve Trabzon merkezli olmak üzere 5 merkez de sınav yapılacaktır. Sınav tarihin de sınav merkezlerin de bulunmayan adayların sınavları geçersiz kabul edilecektir.

Sınava girmeye hak kazana adaylar Garanti Bankası veya Halk Bankasının şubelerinden SEGEM kurum kodu (2671) ile sınav ücretini yatırabileceklerdir. Ayrıca yine Halk Bankası ve Garanti Bankası mobil uygulaması ve resmi internet siteleri üzerinden de ödeme yapabileceklerdir.

Kursun başlangıç tarihi ve ücreti ilerleyen tarihler de kurum tarafından açıklanacaktır.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.