Orman Genel Müdürlüğü'nde Personel Olma Yolları

Orman Genel Müdürlüğü'nde Personel Olma Yolları

Orman Genel Müdürlüğü bünyesinde memur olarak çalışmak isteyen kişilerin online iş başvurusu yapması ve aranan şartları sağlıyor olması gerekmektedir. OGM’de personel olma yolları nelerdir?

Orman Genel Müdürlüğü'nde personel olma yolları hakkında bilgiler vereceğiz. Öncelikle OGM bünyesinde memur olarak çalışmak isteyen kişilerin bazı şartlara uygun olması gerekiyor. Bu iş ilanına başvuru yapacak kişilerin KPSS sınavından en az 70 puan alması gerekiyor. Aynı zamanda en az ortaöğretim mezunu olmanız gerekmektedir. Peki, OGM memur olma şartları nelerdir?

Orman Genel Müdürlüğü'nde Memur Olma Şartları

Orman Genel Müdürlüğü'nde memur olma şartları hakkında açıklamalar yapacağız.

ogm-is-ilanlari.jpg

Başvuruda aranacak özel şartlar ise şu şekilde olacak;

2018 senesi KPSS (B) grubu başta olmak üzere KPSSP3, KPSSP93, KPSSP94 puan türünden en az 60 puan almış olmak gerekiyor.

Son müracaat tarihi itibari ile 36 yaşından büyük olmamak gerekiyor.

Orman Mühendisi olarak çalışacak personeller için Yükseköğrenim kurumlarının lisans bölümlerinden Orman Mühendisliği bölümlerinden mezun olması gerekiyor.

Entomoloji alanında mühendis pozisyonunda çalışmak isteyen personellerin Orman Mühendisliği lisans bölümünden mezun olması ve orman entomolojisi dalında yüksek lisans yapmış olması gerekiyor.

Fitopatoloji alanında mühendis pozisyonunda çalışacak personellerin Orman Mühendisliği lisans bölümünden mezun olması ve Orman Fitopatolojisi dalında yüksek lisans yapmış olması gerekiyor.

Orman Muhafaza Memuru olarak çalışacak kişilerin Yükseköğrenim kurumlarına bağlı ön lisans bölümleri olan Ormancılık ve Orman Ürünleri, Ormancılık, Orman İşletmeciliği, Orman Ürünleri, Fidan Yetiştiriciliği, Odun Dışı Orman Ürünleri, Fidan Yetiştirme,  Av ve Yaban Hayatı, Budama ve Aşılama, Fidan ve Fidecilik, Avcılık ve Yaban Hayatı gibi bölümlerin herhangi birinden mezun olma şartları aranmaktadır.

Yukarıda OGM'de memur alımı ile ilgili bilgiler yer alıyor.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum