MSB Atamaları Mevzuat Değişikliği Yapıldı

MSB Atamaları Mevzuat Değişikliği Yapıldı

MSB tarafından resmi olarak yapılan mevzuat yönetmelik değişikliği ile bünyesindeki atama işlemlerinde düzenleme yapıldı. MSB personel atama değişik yönetmelik açıklamaları haberimizde.

MSB olarak da bilinen Milli Savunma Bakanlığı tarafından bugün resmi olarak yayınlanan mevzuat yönetmelik değişikliği ile kurum bünyesindeki personellerinin mazeretli atama işlemlerinde yeni değişiklikler yaptı. Yapılan bu değişiklikler bugünkü sayısı olan 17 Aralık 2021 tarih ve 31692 olarak yürürlüğe konuldu.

Yapılan bu yenilik ile MSB bünyesindeki personellerinin mazeret sebebiyle atama isteyen memur için aynı hizmet bölgesi içinde başka bir hizmet alanına görev yaptığı hizmet bölgesinde ihtiyaç bulunmaması halinde ise diğer hizmet bölgelerine ve öncelikle bağlı bulundukları birlik veya kuruma durumuna uygun kadro bulunmaması hallerinde MSB kadro ve kuruluşunda yer alan kurumlara personelin atanabileceği konusunda yenilik getirildi.

Ayrıca MSB memurun eşinin veya çocuğunun vefat etmesi halinde vefat tarihinden geçerli olacak şekilde bir yıl içinde bulunduğu yerden başka bir yere atanma talebinde bulunan kişilerin atanmaları bağlı bulunduğu kuruma öncelik verilmek suretiyle bağlı bulunduğu kurumda uygun kadro bulunmaması halinde ise MSB kadroları ve kuruluşlarında bulunan diğer kurumlara atama işlemleri yapılabilecek.

MSB tarafından yayınlanan yönetmelik aşağıdadır.

msb-personel-alimi-atama-yonetmeligi.jpeg

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.