Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı Memuru Personeli Nasıl Olunur?

Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı Memuru Personeli Nasıl Olunur?

Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı memuru personeli nasıl olunur? Milli Saraylar İdaresi, Cumhurbaşkanlığı bünyesindeki saray, müze ve tarihi yapıların bakımını ve işletmesini sağlamaktadır.

Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı memuru personeli nasıl olunur? Ülkemizde çokça saray, köşk, müze ve diğer tarihi yapıların konservasyon standartlarına uygun olarak onarımı, restorasyonu ve müze işletilmesi için birçok personele ihtiyaç duyulmaktadır. Aranan özel şartları yerine getirdiğiniz vakit işe alımınız olacaktır.

Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı Personeli Görev Ve Maaşları

Pek çok farklı görev alanı ile Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı personeli ne iş yapar? Unvanına göre yetki, görev ve sorumlulukları değişmektedir.

• Mücellit Ustası ne iş yapar? Basılı ya da yazılı olan içerikleri cildini diker, kapağını süsler ve takmaktadır. Mücellit Ustası maaşı 4.00- 10.00 TL arası değişmektedir.

• Dökümcü ne iş yapar? Yüksek dereceli fırından alınan ergimiş madeni istenen kalitede çeliğe dönüştürmek için gerekli işlemleri yapar. Dökümcü maaşı 4.000-6.000 TL arası değişmektedir.

• Restoratör ne iş yapar? Taşınabilir ve taşınamaz tarihi yapı ya da eserlerin onarımı ve bakımını yapmaktadır. Restoratör metal, kâğıt, tekstil ve kalemkâr olarak iş dallarına ayrılmaktadır. Restoratör maaşı iş dalına göre değişmekle birlikte 4.000-6.000 TL arasıdır.

• Teknisyen ne iş yapar? Uzmanlaştıkları alanlara göre görevleri değişmektedir. Ancak genel olarak amir veya şef tarafından verilen görevleri iş sağlığı ve güvenliğini esas olarak yerine getirmek. Belgeleri düzenlemek, kontrol etmek ve teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek öğrenmek görevleri arasındadır. Teknisyen maaşı 4.000-7.000 TL arası değişmektedir.

• Gomalak Cila Ustası ne iş yapar? Tamir ettikleri ahşap mobilyaları ve motiflerini cila yapmaktadırlar. Gomalak Cila Ustası maaşı 3.000- 8.000 TL arası değişmektedir.

Görev ve sorumluluklarına bağlı olarak Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı memur maaşı değişmektedir. Net ücretin belirlenmesi işe alımınızın gerçekleştiği zaman belirtilecektir. Personel alım ilanını anlık olarak sunuyoruz.

Anlık olarak aşağıda bulunan memur alımı ilanları için cep uygulamamızı indirin.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.