Memurlarda atanma yönetmeliği değiştirildi

Memurlarda atanma yönetmeliği değiştirildi

Resmi Gazete de son dakika memurların atanmaları yönetmeliğinde yenilikler yapıldı. Memurların yer değiştirme suretiyle atanmalarına ilişkin yönetmelik değişikliğinde yapılan son değişiklik nedir? Haberimizde.

Devlet memurları yer değiştirme suretiyle atanmalarına ilişkin yapılan değişiklikler Resmi Gazetede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayınlandı.

Yapılan bu değişiklik ile aile birliğine bağlı yer değişikliği hükümlerini düzenleyen 19 Nisan 1983 tarihli 83/6525 sayılı bakanlar kurulu kararı ile yürürlüğe giren yer değiştirme suretiyle atanma yönetmeliğine "Ticaret Bakanlığı Gümrük ve Dış Ticaret Bölge müdürlüklerinde görev yapan yer değiştirme suretiyle atanmaya tabi personel" ibaresi eklendi. Artık bu kurumdaki belirtilen personelde özel yönetmelik hükümlerine tabi olabilecekler.

Değişen yönetmelik maddesinin eski hali;

Genel sağlık bakımından önemi haiz sağlık personeli hakkında özel yönetmelikte düzenleme yapılması kaydıyla birinci fıkranın (d) bendine ilişkin farklı usul ve esaslar belirlenebilir.

Değişen yeni hali;

“Genel sağlık bakımından önemi haiz sağlık personeli ile Ticaret Bakanlığı Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüklerinde görev yapan yer değiştirme suretiyle atamaya tabi personel hakkında özel yönetmelikte düzenleme yapılması kaydıyla birinci fıkranın (d) bendine ilişkin farklı usul ve esaslar belirlenebilir.”

Engellilik durumuna bağlı yer değişikliği maddesine ek yapıldı

Memurlar ye değiştirme suretiyle atanma yönetmeliğinde engellilik durumuna bağlı yer değişikliği düzenleyen Ek Madde 3 sonuna “Ticaret Bakanlığı Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüklerinde görev yapan yer değiştirme suretiyle atamaya tabi personel hakkında özel yönetmelikte düzenleme yapılması kaydıyla birinci fıkraya ilişkin farklı usul ve esaslar belirlenebilir” paragrafı eklendi.

Yapılan en son değişiklik ile artık bu yönetmeliğin hükümleri bakanlar kurulu tarafından değil Cumhurbaşkanı tarafından yürütülecek.

memurlarda-atanma-sekli.jpg

Kaynak:kamupersonelialim

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.