MEB Türkiye Geneli Temizlik Ve Güvenlik Görevlisi Alacak

MEB Türkiye Geneli Temizlik Ve Güvenlik Görevlisi Alacak

MEB (Milli Eğitim Bakanlığı), Türkiye geneli temizlik ve güvenlik görevlisi alacak. Bakan Mahmut Özer açıkladı. Türkiye genelindeki okullar bünyesinde görevlendirilecek temizlik ve güvenlik görevlisi alımları yapılacak. Detaylar açıklandı!

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in yapmış olduğu açıklamaya göre MEB bünyesindeki Türkiye geneli okullara temizlik personeli alımı ve güvenlik görevlisi alacak. Okulların da 12 Eylül’de 2022-2023 Eğitim – Öğretim döneminin başlayacağı kesinleşti.

Bakan Özer yapmış olduğu açıklamada okulların 12 Eylül’de açılacağını, öğretmenlerin ise 1 Eylül’de okulda olmalarının gerektiğini ifade etti. 1 Eylül tarihinin Perşembe günü olmasından dolayı 1 ve 2 Eylül’de öğretmenlerin idari izinli olup, 5 Eylül’de okullara geleceklerini, 12 Eylül’de ise yeni eğitim öğretim yılının başlayacağını belirtti.

Temizlik ve Güvenlik Görevlisi Alımı Yapılacak

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in yapmış olduğu açıklamada okullara temizlik personeli alımı ve güvenlik görevlisi alımıyla ilgili, “Velilerimizin özellikle kayıtlarda bağış gibi sizleri de rahatsız eden süreçlerle karşılaşmasını istemiyoruz. Velilerimiz eğer isterse okullara, okul aile birliklerine bağış yapabilirler ama bağışla okul kayıtları arasında hiçbir pozitif korelasyon yok. Zorunluluk ilişkisi yok çünkü bizim Bakanlık olarak tüm okullarımızın ihtiyacını karşılayabilecek gücümüz de var, bütçemiz de var. Sadece bununla yetinmeyeceğiz.

Aynı zamanda, inşallah, temizlik ve güvenlikle ilgili okullarımızın ihtiyacını karşılamakla ilgili de yakında tüm okullarımıza, tüm illerimize sürprizimizi açıklayacağız. Yani Bakanlık olarak istediğimiz şey, sizlerle birlikte sürekli istişare hâlinde yol yürüyerek sizlerin her türlü talebini karşılayabilecek her türlü gücümüz var. İnşallah, bundan sonra okul temelli bir şekilde süreçlerimizi yöneteceğiz.” ifadelerini kullandı.

Yapılan açıklamaya göre temizlik personeli alımı ve güvenlik görevlisi alımları kesinleşti. Alımlar Türkiye geneli 81 ilde olan okullar bünyesinde yapılacak. Okulların da 12 Eylül’de açılacağı kesinleştiğinden dolayı alımların önümüzdeki haftalarda başlaması düşünülüyor.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
59 Yorum