MEB 2021 Yılı İl ve İlçe Müdürü Atamalarında Kurallar Değiştirildi

MEB 2021 Yılı İl ve İlçe Müdürü Atamalarında Kurallar Değiştirildi

MEB son dakika resmi gazetede yayınlanan yönetmelik değişikliği ile bünyesinde çalışan İl ve ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü kadrolarına atanma ve görevde yükselme hususlarında yani düzenleme yapıldı.

MEB tarafından resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren yeni yönetmelik ile Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde Şube Müdürü ve üstü kadrolara atama işlemleri ile ilgili yeni değişiklikler yapıldı.

MEB görevde yükselme yönetmeliği 23 maddesi ile “İlçe millî eğitim müdürü, il millî eğitim müdür yardımcısı, il millî eğitim müdürü ve daha üst kadrolara atanacaklarda 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 68 inci maddesinin (B) bendinde öngörülen şartlar aranır.”  şeklindeydi.

meb-yeni-il-ilce-mudurlugu-atamalari-yonetmelik.jpg

Yapılan son değişiklik ile yukarıda belirtilen şartlar dışında bundan sonra eğitim kurumu müdürlüğü görevinde en az dört yıl görev yapmış, şube müdürü kadrosunda en az iki yıl ya da eğitim kurumu müdürlüğü, şube müdürü, görev ve kadrolarda toplam dört yıldan az olmamak üzere asaleten görev yapan personeller atanabilecek.

Ayrıca yeni düzenleme ile İlçe milli eğitim müdürü kadrosuna atanacak kişilerin ayrıca öğretmenlik görevinde adaylığının kaldırılmış olması hususu aranacak.

Resmi Gazetede yayınlanan personel alım yönetmelik son hali şu şekilde;

“MADDE 23 – (1) İl millî eğitim müdür yardımcısı ve ilçe millî eğitim müdürü kadrolarına atanacaklarda; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 68 inci maddesinin (B) bendinde öngörülen şartların yanında, eğitim kurumu müdürlüğü görevinde en az dört yıl, şube müdürü kadrosunda en az iki yıl ya da bu fıkrada sayılan görev ve kadrolarda toplam dört yıldan az olmamak üzere asaleten görev yapmış olmak şartları aranır. İlçe millî eğitim müdürü kadrosuna atanacaklarda ayrıca öğretmenlikte adaylığı kaldırılmış olmak şartı aranır.”

MADDE 2 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3 – Bu Yönetmelik hükümlerini Millî Eğitim Bakanı yürütür.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.