KPSS 2022 Önlisans 60 Puanla Memur, İşçi ve Personel Alımı Yapan Devlet Kurumları

KPSS 2022 Önlisans 60 Puanla Memur, İşçi ve Personel Alımı Yapan Devlet Kurumları

2022 KPSS ön lisans sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından, sınava katılan adaylar KPSS 60 puan ile nerelere girebileceğini araştırmaya başladı. KPSS 60 puanla alım yapan kamu kurum ve kuruluşları nelerdir? Detaylar haberimizde...

2022 KPSS ön lisans sınavı 3 Kasım 2022 tarihinde ÖSYM tarafından açıklandığı kamuoyuna duyuruldu. Adaylar sınav sonuçlarını öğrendikten sonra devlet kurumlarında işe girmek için puanlarının yeterli olup olmadığını araştırmaya başladı. 2022 KPSS de 60 ve 65 puan çevresinde yığılmalar olduğu için bu yazımızda hangi kurum kaç puanla kamu personel alımı yapıyor sizlere aktaracağız.

Ön lisans KPSS 60 ve 65 puanla POMEM e başvurabilirsiniz. Polis olmak istemiyorsanız belediyeler tarafından yıl içerisinde farklı günler de kamu personel alımı ilanları gelmektedir. Bazı ilanlar kpss’siz kamu personeli alımı ilanları yayınlar. Bu tarz ilanlara başvuru yapabilirsiniz. Bir çok kamu kurumu personel alımı yaparken en düşük 70 puan ile alım yapacağını açıklamaktadır.

Zabıt Katibi Alımlar

Adalet Bakanlığı bünyesinde yıl içerisinde zabıt katibi alımları yapılacağına dair ilanlar açılmaktadır. Zabıt katibi alımı kadrosuna başvuru yapabilecekler olan adaylar KPSS den az 70 puan almış olmaları gerekmektedir. KPSS puan şartını sağlayıp başvuru yapan adaylar ise, klavye sınavına girerek başarılı olup zabıt katibi olabilirler.

İnfaz Koruma Memuru Alımlar

Yine Adalet Bakanlığı bünyesinde yıl içerisinde yayınlanan infaz koruma memuru alımlarına başvuru yapmak isteyen adayların KPSS de en düşük 70 puan almış olmaları gerekmektedir. İnfaz koruma memuru alımlarına lise, ön lisans ve lisans mezunu KPSS den 70 almış olan adaylar başvuru yapabilirler.

Mübaşir Alımları

Adalet Bakanlığı bünyesinde yayınlanan ilanlar arasında klavye ve boy-kilo şartı aramayan ilanlardandır. Mübaşir olmak isteyen adaylar yine KPSS den 70 puandan aşağı br puan aldılarsa başvuru yapamazlar.

KYK Memur Alımı

Kredi ve Yurtlar Kurumu da 81 ilde yılın farklı günlerinde memur alımı için kadro açmaktadır. Ön lisans ve lisans için kadrolar açmaktadır. Ön lisans mezunu bir adayın başvuru yapabilmesi için KPSS den en az 70 puan almış olmaları gerekmektedir.

Bekçilik Alımları

Adaylar tarafından en çok takip edilen kamu personel alımı ilanlarından birisidir. Yıl içerisinde yayınlanan bekçilik ilanlarına göre bazı alımlarda KPSS taban puanı 60 puan isterken bazı alımlar da da kpss’siz bekçi alımı yapılacağına dair açıklamalar gelir. Fakat bekçi alımları en düşük KPSS 60 puanla yapılır.

Zabıta Memuru Alımı

Zabıta memuru alım ilanlarını belediyeler kendi bünyesinde farklı günlerde yayınlamaktadır. Alımlar ve kontenjanlar ihtiyaç haline göre değişebilmektedir. Kamu personel alımı ilanlarında başvuru şartlarına göre belediyeler zabıta memuru alımlarında en az 60 puan şartı aramaktadır.

POMEM Alımları

POMEM alımları ön lisans sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından başlar ve kılavuz MSB de tarafından yayınlanır. POMEM için de en düşük başvuru puanı 60’dır. KPSS de 60 puandan aşağı puana sahip olan adaylar başvuru yapamazlar.

29. POMEM Başvuruları Başladı! Detaylar için Tıklayınız.

Belediye Düz Memur Alımları

Belediyeler tarafından düz memur alım ilanları yayınlanmaktadır. Belediye de düz memur olmak isteyen adaylar KPSS den en az 70 puan almış olmaları gerekmektedir.

Hızlı, güncel ve en doğru ilanlara, Google da arama yerine kamupersonelialim.com yazarak tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Twitter: kamupersoneli2

Facebook: kamupersonelialim1

İnstagram: kamupersonelialim

APPLE telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

ANDROİD telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

HUWAİ telefonlara cep uygulaması için tıklayınız.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
6 Yorum