Kapadokya Alan Başkanlığı Hangi Unvanlarda  Personel Alımı Yapar?

Kapadokya Alan Başkanlığı Hangi Unvanlarda Personel Alımı Yapar?

Kapadokya Alan Başkanlığı tarafından yapılan alımlar hangi unvanlara olmaktadır? İşçi alımı var mı? İstenen şartları kimler taşıyor? Tüm detaylar haberimizde..

Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı şekilde faaliyetlerini yürüten özel bütçeli Kapadokya Alan Başkanlığı bünyesinde yapılan personel alımı işlemleri KPSS-B grubundan olmaktadır. Yönetici grubunda ise bilindiği gibi KPSS-A grubundan alımlar yapmaktadır.

Peki bu unvanlar hangileridir ve şartları kimler taşımaktadır?

Kapadokya Alan Başkanlığı yeni kurulmuş bir özel bütçeli kamu kurumudur.

Kapadokya Alan Başkanlığı tarafından Avukat, Mimar, İnşaat Mühendisi, Peyzaj Mimarı, Mali Hizmetler Uzmanı, İdari Uzman, Tanıtım Uzmanı, Harita Mühendisi, Arşiv Uzmanı, Memur, Sekreter, Elektrik-Bilgisayar-Harita Teknisyeni, Evrak Görevlisi, Temizlik Görevlisi, Koruma ve Güvenlik Görevlisi, Şoför gibi birçok unvanda kamu personeli alımları yapılmaktadır.

Kurum tarafından her bir unvan için ayrı ayrı özel şartlar istemektedir. Memur alımı ve işçi alımı unvanlarındaki bu alımlarda kurum her bir unvan için KPSS en az 70 puan aramaktadır.

Kurum tarafından açıklanan bu ilanda avukat unvanı için hukuk bölümü mezunluğu,

Mühendislik için ilgili mühendislik bölümü mezunluğu,

Teknisyenlik için ilgili elektrik-bilgisayar-harita bölümü mezunluğu aranmaktadır.

Memur unvanı için herhangi bir dört yıllık lisans mezunluğu,

Temizlikçi ve şoför unvanı için ise lise veya dengi mezuniyeti şartları aranmaktadır.

Şoför unvanı için ek şart olarak D sınıfı sürücü belgesi ve SRC belgesinin olması da şart olarak istenmektedir.

Güvenlik görevlisi unvanı için en az 2 yıllık önlisans özel güvenlik, koruma, savunma, güvenlik – güvenlik, kamu güvenlik ve asayişin sağlanması bölümlerinden mezun ve özel güvenlik belgesine sahip olunması gerekmektedir.

Tüm adaylar için genel şartlar ise T.C. vatandaşı olması, 18 yaşını doldurmuş olması ve 35 yaşını bitirmemiş olması, arazi ve şantiye şartlarında çalışmaya elverişli olması ve herhangi bir sağlık probleminin bulunmaması, hapis cezasının bulunmaması, kamudan mahrumiyetinin olmaması gibi şartlar aranmaktadır.

Unvanlar için aranan özel ve genel şartları taşıyan adaylarca kurumun resmi internet sitesi üzerinden başvuruları almaktadır.

Belirlenen kadroların 4 katı kadar aday sözlü mülakata davet edilmektedir. Bu şekilde sözlü sınav sonucu asil ve yedek kadroların belirlenmesi süreciyle birlikte alımlar kurum tarafından tamamlanmaktadır.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.