Kamu Belediyesi 9310 TL Maaş Düz Memur Alımı Başvuruları Başlıyor

Kamu Belediyesi 9310 TL Maaş Düz Memur Alımı Başvuruları Başlıyor

Kamu kurumları tarafından yayınlanan iş ilanlarında belediye bünyesinde çalışmak üzere 9310 TL maaş alımı yapılacağı ilan edildi. Düz memur alımı iş ilanlarında başvuru yapacaklar için başvuruları başlıyor. Kamu Belediyesi iş ilanları için haberimiz...

Kamu Belediyesi tarafından yüksek maaş ile memur alımı yapılacağı belirlendi. Belediye personel alımı için çalışmaya hak kazanan adayların ortalama 9310 TL maaşla çalışacaklarını belirledi. Kamu memur alımı için başvurular başlıyor.

Memur alımı yapacağını duyuran belediye 3 farklı unvanda 3 personel alacak. Alımı yapılacak unvanlar 1 bilgisayar işletmeni, 1 düz memur alımı, 1 tekniker alımı ile beraber 3 personel alımı yapılacak. Alımı yapacak belediye ise Aksaray Sarıyahşi Belediyesi olarak belirlenmiştir.

Kamu Personel Alımı Başvuru Şartları Neler?

Bilgisayar işletmeni alımına başvuru yapacak adayları için KPSS sınavından en az 65 puan istenmektedir. Üniversitelerin lisans düzeyinde işletme, iktisat ve kamu yönetimi bölümlerinden herhangi birinden lisans mezunu olmak gerekmektedir. Milli eğitim Bakanlığı tarafından onaylanan bilgisayar işletmeni sertifikasına sahip olma veya bilgisayar dersi gördüğüne dair üniversiteden alınmış belgeye, en az b sınıfı sürücü belgesine sahip olma şartları ile bilgisayar işletmeni alımı yapılacaktır.

Düz memur alımı için adaylarda üniversitelerin işletme, iktisat ve kamu yönetimi bölümlerinden herhangi birinden lisans mezunu olma ve KPSS sınavından 65 puan almak gerekmektedir. B sınıfı sürücü belgesi de alım şartlarına dahil olmaktadır.

Tekniker alımında aranan şartlar ise üniversitelerin önlisans bölümlerinden harita, harita kadastro, harita ve maden ölçme, harita teknikerliği, harita ve kadastro ön lisans programlarından herhangi birinden mezun olma ve b sınıfı sürücü belgesine sahip olan kişiler arasında KPSS 75 puan ile memur alınacaktır.

Memur Alımı Başvuruları Nasıl Yapılır?

Başvuru yapacak adaylar için başvurular Şafaktepe Mahallesi Cumhuriyet Bulvarı No:56 Sarıyahşi/Aksaray adresine başvuruda gerekli olan belgeler ile birlikte şahsen 18 ile 20 Ekim 2022 tarihleri arasında yapılacaktır.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum