HMB 871 Kamu Personel Alımı Yapacak! Kadro İhdası

HMB 871 Kamu Personel Alımı Yapacak! Kadro İhdası

Hazine ve Maliye Bakanlığı 871 kamu personel alımı yapacaktır. Resmî Gazete aracılığı ile 871 kadro ihdası yapıldığı açıklandı. Farklı kadrolarda ve alanlarda yapılacak olan alım ilanına ilişkin gerekli olan şartlar ve kontenjanlar haberde verilmiştir.

Bakanlık İş İlanları

Hazine ve Maliye Bakanlığı kendi bünyesinde istihdam etmek üzere kamu personel alımı yapacaktır. Resmî Gazete kararıyla yayımlanmış olan kadro ihdası kararına göre 871 kişi ihdas edilmiştir. Farklı kadro pozisyonlarda yapılacak olan alım için merkez ve taşra teşkilatında gerçekleşeceği belirtilmiştir. Kamupersonelialim.com yazar ekibi olarak ilanın gerekli detayları verilmiştir.

Personel Alımı İş İlanı Kontenjanları ve Açıklaması

671 merkez teşkilatta: 14 hazine ve maliye müfettişi 5 hazine ve maliye müfettiş yardımcısı 15 hazine ve maliye uzmanı, 194 hazine ve maliye uzman yardımcısı 182 hazine ve maliye uzman yardımcısı, 257 veri hazırlanarak kontrol işletmeni ve 4 daire tabibi olmak üzere 671 personel alımı yapılacaktır.
200 taşra teşkilatında: 60 mal müdürü, 30 dağıtıcı ve 110 hizmetli kadrolarında toplam 200 personel alımı yapılacaktır.

KPSS Şartı Olacak!

İlan kılavuzun yayınlanmasıyla birlikte müracaatlar başlayacaktır. Adaylar söz konusu kurum tarafından yayımlanacak olan alım ilanı için KPSS puan şartına tabii tutulacaklardır. Bu nedenle 2022 veya 2023 yıllarında ÖSYM tarafından uygulanmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından lisans seviyesinde alanınıza göre puan türlerinde farklılık göstermekle birlikte en az 70 taban puanı almış olmanız şartı aranacaktır.

Kamu Personel Alımı Şartları Ne Olacak?

İşe alınacak olan personellerden, 657 sayılı devlet memurları kanununun 48 inci maddesindeki şartları aranacaktır. Bu nedenle Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartına sahip olan ve ilanın yayın tarihi itibari ile 35 yaşını tamamlamamış olan adaylardan alım yapılacağı açıklanmıştır. Aynı zamanda kamu haklarından mahrum bırakılmamış olmanız ve disiplinsizlik nedeni ile kamu kurum ve kuruluşlarında işten çıkarılmamış olmanız gerekmektedir.

Memur Alımı Başvuru Şekli ve Süreci

Başvuru şekli ve sürecine dair henüz resmi bir açıklama yapılmamıştır. Yayımlanacak olan güncel ilanlardan haberdar olmak için aşağıda bulunan cep uygulamalarımızı ücretsiz bir şekilde indirebilir ve ilanlardan anında haberdar olabilirsiniz.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.