Hakimler ve Savcılar Kurulu 7680 TL Maaşla 4 Devlet Memuru Alacak

Hakimler ve Savcılar Kurulu 7680 TL Maaşla 4 Devlet Memuru Alacak

Hâkimler ve Savcılar Kurulu bünyesinde görevlendirilmek üzere 657’ye tabii devlet memuru alacak! Kurul tarafından yayımlanan ilana göre istihdam edilmek üzere 7680 TL maaşla 6 Devlet Memuru alacak. Yeterli niteliklere sahip olmak başvuru için yeterlidir.

T.C. Hâkimler ve Savcılar Kurulu tarafından Genel Sekreterlik bünyesinde bulunan boş kontenjanlarda görevlendirilmek üzere 7680 TL maaşla 6 Devlet Memuru alacak. Kurul tarafından yayımlanmış olan ilanın başvuru kılavuzunda yer alan bilgilere göre KPSS puanı esas alınarak yapılacak uygulamalı ve sözlü iki aşamadan oluşan sınav neticesinde 6 VHKİ (Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni) alımı yapılacak. Adayların ilgili ilana başvuru yapabilmek için gerekli görülen şartları taşıyor olmaları gerekiyor.

Devlet Memuru Alımı Başvuru Şartları Neler?

Hâkimler ve Savcılar Kurulu tarafından yayımlanmış ilana başvuruda bulunacak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu 48. maddesinde belirtilmiş olan genel şartlara haiz olmaları gerekiyor.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

Kamu haklarından mahrum bırakılmamış olmak.

İlan son başvuru tarihi itibariyle 36 yaşından gün almamış olmak gerekiyor.

Türk Ceza Kanunu 53 üncü maddesinde belirtilmiş olan süreler geçmiş olsa bile; kasıtlı olarak işlenmiş bir suç neticesinde 1 yıl veya daha fazla süreyle hapis cezası almamış olmak.

Askerlik durumu itibariyle herhangi bir ilişiği bulunmayan adaylar tercih edilecek.

Yükseköğretim Kurumlarının, bilgisayar bölümü, adalet yüksekokulu, meslek yüksekokullarının adalet bölümü, adalet ön lisans programı, adalet meslek lisesi veya diğer lise ve dengi okulların ticaret ya da bilgisayar bölümlerinden mezun olmak veya en az lise ve dengi okul mezunu olup, başvuru tarihinde Milli

Eğitim Bakanlığınca onaylı ya da kamu kurumu ve kuruluşlarınca düzenlenen kurslar sonucu verilen daktilo ya da bilgisayar sertifikasına sahip olmak.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2022 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSS-P3, P93 veya P94 puan türlerinden en az 70 ve üzeri sonuç elde etmiş olmak gerekiyor.

VHKİ olarak görev yapmaya engel sağlık sorunu bulunmamak.

hsk-personel-alimi.jpg

Başvuru İçin Talep Edilen Belgeler

Kurum internet adresinden temin edilmiş İş talep formu.

Diploma veya Mezuniyet Belgesinin aslı ya da HSK Genel Sekreterliğince onaylı fotokopisi.

2022 KPSS Sonuç belgesi.

İlan Başvuru İşlemleri ve Tarihleri

Hâkimler ve Savcılar Kurulu tarafından yayımlanan ilana başvuruda bulunacak adayların, 19 Aralık ile 23 Aralık 2022 tarihleri arasında istenilen belgeler ile birlikte Hâkimler ve Savcılar Kurulu Genel Sekreterliğine şahsen müracaat etmeleri gerekiyor. Posta ve benzeri yöntemler ile yapılacak başvurular kabul edilmeyecek.

Google'da arama yerine kamupersonelialim.com yazarak tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Twitter: kamupersoneli2.

Facebook: kamupersonelialim1.

Instagram: kamupersonelialim.

APPLE telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

ANDROİD telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

HUAWEİ telefonlara cep uygulaması için tıklayınız.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.