Güncel Belediye İlanı! Esenler Belediyesi’ne 25 Zabıta Memuru Katılacak

Güncel Belediye İlanı! Esenler Belediyesi’ne 25 Zabıta Memuru Katılacak

İstanbul İli Esenler Belediyesi kadro boşluklarını doldurmak üzere 25 zabıta memuru alımı ilanı verdi. Kadrosunu genişletecek olan Esenler Belediyesi’ne zabıta memurluğu için son başvuru tarihi 27 Ocak 2023 Cuma günü!

Esenler Belediye Başkanlığı ‘Zabıta Memuru Alımı İlanını yayınladı. Hali hazırda bulunan boş kadrolara, açıktan atama yoluyla personeller alınacak.

Belediye’ye Başvuru için en az lise mezunu olmaları yeterlidir.

Zabıta Memurluğu başvurusunda bulunmak istenen adayların en az ortaöğretim (lise veya dengi okul) mezunu olması, istenen eğitim şartını yerine getirmektedir. Erkek ve kadınlardan oluşacak olan Genel İdari Hizmetler kadrosuna dahil 25 zabıta memuru alımında, 15 personel KPSS sınavının P93 puan türü, geriye kalan 10 personel ise KPSS sınavının P94 puan türü dikkate alınacak. Memuriyet dereceleri ise 7,8,9 ve 10 olacaktır. Maaş ödemeleri bu derecelendirme sistemine göre hesaplanacaktır.

Tüm zabıta memuru adayları için geçerli olmak üzere, KPSS puanından en az 70 puan almış olma şartı aranacak. Lise için 2022 yılı KPSS-P94, önlisans için 2022 yılı KPSS-P93 türünde Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) minimum 70 puan almış olan adaylar memur alımı ilanına başvuruda bulunabilecek.

Esenler Belediyesi Zabıta Memuru Alımı Genel Başvuru Şartları Neler?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

Kamu haklarından faydalanabilmek için bir engelin olmaması,

Bir yıl veya daha fazla süreye dahil hapis cezalarına çarptırılmamış olmak,

Rüşvet, dolandırıcılık, hırsızlık, ihaleye fesat karıştırma v.b. yüz kızartıcı suçlardan mahkum olmamış olmak,

Erkek adayların askerliğini tamamlamış olmaları, muaf ya da tecilli olmaları,

Ataması yapılacak pozisyondaki görev ve sorumluluklarını sürdürebilme durumunda aksaklığa sebebiyet verebilecek akıl hastalığına ya da fiziki rahatsızlığa sahip olmamak.

Esenler Belediyesi zabıta memuru alımı genel başvuru şartlarındandır.

Erkekler için en az 1.67 metre, kadınlar için en az 1.60 metre boy ve kilo olarak, boy uzunluğunun metreden fazla olan kısmının en az 10 kilogram altı, en fazla 10 kilogram üzeri kiloya sahip olma şartı da özel şartlar arasında yer almaktadır. Bir diğer başvuru şartı ise sınavın yapıldığı tarihin baz alınmasıyla 30 yaşını tamamlamamış olmaktır.

Zabıta Memurluğu Başvuru Tarihi ve Yer Bilgisi

Memur adayları zabıta memurluğu alımı için yapılacak olan sözlü ve yazılı sınava katılabilmek için ilgili başvuruları şahsen gerçekleştirmeleri gerekmektedir. 23 Ocak 2023 tarihi ile 27 Ocak 2023 tarihi mesai bitimi saatine kadar alınan başvurular geçerli olacaktır. İlana başvuru adresi İstanbul Esenler Belediyesi İnsanlar Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’dür. Açık adres bilgisi ise şu şekildedir: ‘Birlik Mah. Mehmet Akif İnan Cad. No: 6-8 Esenler /İstanbul’.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.