Genelkurmay Devlet Memur Alımı Başvuru Ve Temini

Genelkurmay Devlet Memur Alımı Başvuru Ve Temini

Milli Savunma Bakanlığı, Genelkurmay Başkanlığı ve Kuvvet Komutanlıkları bünyesinde istihdam edilmek üzere devlet memur alımı yapacağını duyurdu. Adayların nasıl bir yol izleyeceği açıklandı.

Milli Savunma Bakanlığı, Genelkurmay Başkanlığı ve Kuvvet Komutanlıklarında istihdam edilmek üzere 80 personel alımı gerçekleştirecek.

MSB ve Genelkurmay Başkanlığı bünyesinde boş kadroları doldurmak için istihdam edilmek üzere 80 personel alımı gerçekleştirecek. Milli Savunma Uzman Yardımcılığı kadrolarına alınacak personel Milli Savunma Bakanlığı Merkez Teşkilatında; Silahlı Kuvvetler Uzman Yardımcılığı kadrolarına alınacak personel ise Genelkurmay Başkanlığı ve Kuvvet Komutanlıklarında istihdam edilecektir.

Genelkurmay Memur Alımı Başvuru Şartları

657 sayılı Devlet Memurlar Kanunu’nun 48. Maddesindeki genel şartları taşımak,

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

35 yaşını doldurmamış olmak,

Kılavuzda yayınlanan kadro unvanları için belirlenen niteliklere sahip olmak,

Herhangi bir suçtan mahkum bırakılmamak,

2020 ve 2021 KPSS’ den kılavuzda belirtilen puan türlerinden istenilen puanı almış olmak,

Her ne sebeple olursa olsun Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinden çıkarılmamış olmak (Silahlı Kuvvetler Uzman Yardımcısı Kadroları için geçerlidir.) gibi genel şartları bulunmaktadır.

Genelkurmay Memur Alımı Başvuru Şekli ve Tarihleri

Memur alımı için başvuruda bulunacak adaylar 28 Şubat 2022 ile 10 Mart 2022 tarihleri arasında başvurularını tamamlamaları gerekmektedir. Adaylar Milli Savunma Bakanlığının resmi internet (https://personeltemin.msb.gov.tr) adresi üzerinden elektronik ortamda online yapılacaktır. Adaylar siteye girerek E-Devlet şifresi ile giriş yapıp Tercih Yap ekranından başvurularını yapmaları gerekmektedir.

Sözlü sınava girmeye hak kazanan adayların sözlü sınav tarihi ve yeri kurumun resmi internet (https://personeltemin.msb.gov.tr) adresinde duyuru yoluyla ilan edilecek.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.