Gelir İdaresi Başkanlığı kamu Personeli Alımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Gelir İdaresi Başkanlığı kamu Personeli Alımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

GİB bünyesinde çalışmak isteyen kişilerin kamu personeli alımı için bazı şartları yerine getirmesi gerekmektedir. Gelir İdaresi Başkanlığı'nda personel olarak çalışmak isteyen kişileri ilgilendiren bilgiler vereceğiz.

Gelir İdaresi Başkanlığı'nda kamu personeli alımı için ne yapılmalı? sorusu hakkında ayrıntılı açıklamalar yapacağız. Öncelikle GİB bünyesinde çalışmak istiyorsanız sizden istenen koşulları sağlamanız gerekiyor. Yılın belirli dönemlerinde yapılan başvurular için ilanları takip etmelisiniz. Aynı zamanda başvurular http://sinav.gib.gov.tr sitesi üzerinden kolayca yapılmaktadır.

GİB bünyesinde personel olarak çalışmak istiyorsanız iş ilanına başvuru yapmanız gerekiyor. Yukarıda belirttiğimiz linke tıklayarak Online Sınav Sistemi ile kolayca başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvurular internet üzerinden yapıldığı için şartlara uygun kişiler başvuruda bulunabilir.

GİB personeli olma şartları nedir?

1.1.2021 tarih itibari ile 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak.

Süre içerisinde başvuru yapmak.

ÖSYM tarafından 2020-201 senesinde yapılan KPSS Ön Lisans katılmış ve KPSS-P93 puan türünden en az 70 puan almak.

Tekniker İnşaat pozisyonu için; İnşaat Teknikerliği, İnşaat ve İnşaat Teknolojisi ön lisans gibi programlarının birinden mezun olmak.

Tekniker Elektrik pozisyonu için; Elektrik, Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri, Elektrik-Elektronik Teknolojisi, Endüstriyel Elektronik ön lisans programlarından birinden mezun olmak.

Tekniker İklimlendirme pozisyonu için; İklimlendirme -Soğutma, Soğutma Tesisatçılığı, İklimlendirme Teknolojisi, Soğutma Tesisatı, Soğutma ve Havalandırma, İklimlendirme ve Soğutma Teknolojisi ön lisans programlarının birinden mezun olmak.

Tekniker Bilgisayar pozisyonu için; Bilgisayar Programcılığı, Bilgisayar Teknolojisi, Bilgisayar Operatörlüğü, Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon gibi ön lisans programlarından mezun olmak.

Yukarıda GİB personeli olma şartları hakkında bilgi yer alıyor. İlanları anlı olarak sunuyoruz.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.