EGM  Atama İle Yer Değiştirme Yönetmeliği! Polislerin Şark Görevleri

EGM Atama İle Yer Değiştirme Yönetmeliği! Polislerin Şark Görevleri

EGM atama ile yer değiştirme yönetmenliği tarafından açıklamalarda bulundu. Emniyet Genel Müdürlüğü atama ile yer değiştirme yönetmenliği tarafından yapılan değişiklikler nedeni ile açıklamalarda bulundu.

Emniyet Genel Müdürlüğü Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde il ve ilçelerin görev sürelerinde düşürülme yapıldı. EGM’ ye bağlı polisler için şark görev süreleri düşürüldü. EGM atama ile yer değiştirme yönetmenliğinde değişikliğe gidildiği için Resmi Gazete’ de duyuru yayınladı. Resmi Gazete’ de yayınlanan ilana göre 62000 personel yeni sürelere tabii tutulacak.

Emniyet Genel Müdürlüğü atama ve yer değiştirme yönetmenliğine dair duyuru yayınladı. İşte duyuru şu şekilde;

“2016 yılı itibari ile yapılan değişiklikler sebebiyle Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerindeki il ve ilçelerin süresi arttırılmıştı.

Personellerden gelen talepler üzerine il ve ilçeleri görev süreleri yeniden düzenlenerek büyük oranda il ve ilçelerin süresi düşürüldü.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde görev yapan 62850 personel yapılan değişiklerden yararlanacaktır. Fakat hizmet süresi artan yerlerde görev yapan polisler artıştan etkilenmeyecektir.

Ayrıca 2. Şark görevini yapmakta olan polis memurları, görev süresi 2 yıl olan birimler haricinde, yeni değişikli olan sürelerden 1 yıl eksik görev yapması durumunda şark görevini tamamlamış olacaktır. Fakat Emniyet Müdürü ve Emniyet Amiri rütbesindeki polisler, bu uygulamadan yararlanmayacaklar.

Düzenlenen değişiklikler sebebi ile yaklaşık 7500 personel şark görevleri tamamlanmış sayılacaktır.

Şark görevini yerine getiren personeller, talep olduğu zaman daha önce çalıştığı kadroya atanması için değerlendirme yapılacaktır.

Şark görevinden muaf ve ikameti kayıtlı olduğu yere atanma hakkından yararlanan şehit ve gaziler bu haktan yararlanmaya devam ederken yararlanamayan diğer şehit ve gaziler yararlanmak amacıyla kapsama alındı.

Personel eşleri çakılı kadro olarak görev yaptıklarında çalıştığı ilin hizmet süresini tamamlaması sonrası mevzuat  olduğu durumunda Emniyet teşkilatında Genel İdare Hizmetleri Sınıfına atanması kolay olmuştur.

Personellerin çocukları ilköğretim, ortaöğretim veya üniversite son sınıfa geçecek olması durumunda ipka taleplerinin kabul onayı düzenlenmiştir.

​Kamuoyuna saygıyla duyurulur.​”

şeklinde açıklamalarda bulunuldu. Yayınlanan ilana ulaşmak için aşağıda vereceğimiz ilan metni kısmından yayınlanan ilana ulaşabilirsiniz.

İlan metni

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.