Dışişleri Bakanlığı KPSS'siz Konsolosluk Memur Alımı

Dışişleri Bakanlığı KPSS'siz Konsolosluk Memur Alımı

Dışişleri bakanlığı, 4 Ekim 2023 tarihli Resmî Gazete üzerinden yayımlamış olduğu ilana göre, KPSS’siz Konsolosluk bünyesinde istihdam edilmek üzere memur alımı yapacağını açıkladı. En az lise mezunu adaylardan yapılacak olan alım başvurular başladı.

Bakanlık İş İlanları

Dışişleri Bakanlığı kendi bünyesinde istihdam etmek üzere yurtdışında görevlendirmek kaydı ile sözleşmeli sekreter alımı yapacağını açıkladı. KPSS şartı olmadan yapılacak olan alım için Suudi Arabistan Cidde Başkonsolosluğu’na atama yapılacaktır. İkamet şartı olmadan, 81 şehirden başvuruların kabul edileceği belirtildi. Kamupersonelialim.com yazar ekibi olarak ilanın gerekli olan detayları sunulmuştur.

Bakanlık İş İlanı Memur Alım Kriterleri

Bakanlık tarafından yayımlanmış olan ilana göre sınav tarihi itibari ile 45 yaşını doldurmamış olmanız gerekmektedir.

İleri düzeyde Arapça ve Türkçe konuşuyor, yazıyor olmanız istenmektedir.

En az lise veya dengi okullardan mezun olan adaylardan alım yapılacaktır. Millî Eğitim Bakanlığınca onaylanmış olmak kaydıyla yabancı okullardan mezun olan adaylar da bu ilana başvuru yapabileceklerdir.

Sözleşmeli Sekreter Alım Sınavı

Kurum tarafından yayınlanmış olan güncel kılavuza göre işe alınacak olan personeller 3 aşamalı sınav sonucuna göre belirlenecektir. 4 Kasım 2023 tarihinde yazılı yeterlilik sınavı ve 11 Kasım 2023 tarihinde ise sözlü ve uygulamalı yarışma sınavı yapılacaktır.

Sınav Başkonsolosluğun Madinah Road, Al-Arafat St., Al-Hamra Dist., Cidde/Suudi Arabistan adresinde gerçekleşecektir. Bu nedenle pasaport işlemlerini tamamlamış olmanız gerekmektedir.

Personel Alımı Başvuru Tarihi ve Şekli

Dışişleri Bakanlığı tarafından yayımlanmış olan ilana müracaatlar 4 Ekim 2023 tarihinde başlamıştır. Son başvuru tarihi ise 21 Ekim 2023 olarak açıklanmıştır. Adaylar başvurularını e-Devlet sistemi üzerinden Dışişleri Bakanlığı, Kariyer Kapısı - Kamu İşe Alım sekmesinden ve Kariyer Kapısı (isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresinden online olarak yapmaları gerekmektedir. Şahsen veya posta yolu ile başvurular kabul edilmeyecektir. 1 sözleşmeli sekreter alımı yapılacaktır.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.