Dışişleri Bakanlığı Kamu Personel Alımı (Oslo Büyükelçiliği)

Dışişleri Bakanlığı Kamu Personel Alımı (Oslo Büyükelçiliği)

Dışişleri Bakanlığı, 10 Ekim 2023 tarihli Resmî Gazete üzerinden yayımlamış olduğu ilana göre kamu personel alımı yapacağını açıkladı. Oslo Büyükelçiliği bünyesinde yapılacak olan alım ilanı için en az lise mezunu adaylardan başvuruların kabul edilecek.

Kamu Personel Alımı İş İlanları

Dışişleri Bakanlığı kendi bünyesinde istihdam edilmek üzere sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. Bakanlık resmi internet adresi üzerinden yayımlanmış olan güncel kılavuzlara göre, Oslo Büyükelçiliği bünyesinde istihdam edilecek olan personellerin sözleşmeli sekreter kadrosunda işe alınacakları belirtildi.

KPSS şartsız yapılacak olan alım için adayların belirlenen nitelikleri sağlıyor olup olmadığını kontrol etmek amacıyla alım sınavı yapılacağı belirtildi. Kamupersoneliliam.com yazar ekibi olarak ilanın gerekli olan detayları sunuldu.

Personel Alımı İş İlanları Koşulları

Dışişleri Bakanlığı tarafından alım sınavının yapılacağı tarih baz alınmak kaydı ile 40 yaşını tamamlamamış olmanız gerekmektedir.

Kamu haklarından yoksun bırakılmamış olan adaylardan yapılacak olan alım ilanı için en az lise veya dengi okulları bitirmiş olmanız gerekmektedir.

Aynı zamanda Millî Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı olmak şartı ile yabancı okullardan mezun olanlardan ilana başvuru yapabileceklerdir.

Her türlü iklim koşulunda çalışmanıza engel sağlık probleminin olmaması istenmektedir.
Sağlık kurulu tarafından alınacak rapor ile söz konusu durumu belgelendirmeleri gerekmektedir.

İyi derecede bilgisayar ve daktilo kullanabilen adaylardan yapılacak olan alım için dil şartı İngilizce ve Türkçe dillerini ana dil seviyesinde bilmeniz istenmektedir.

Erkek adayların askerlik görevlerini yerine getirmiş olması istenmektedir.

Kurum tarafından yapılacak olan arşiv ve güvenlik soruşturmasında olumlu sonuçlanacak, Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartına sahip olan adaylardan alım yapılacağı belirtilmiştir.

Bakanlık İş İlanları Başvuru Şekli, Tarihi ve Süreci

Söz konusu ilana başvurular 8 Ekim 2023 tarihi itibari ile kabul edilmeye başlanmıştır. Adaylar için son başvuru tarihinin 25 Ekim 2023 olduğu açıklanmıştır. Müracaatlarınızı -Devlet sistemi üzerinden Dışişleri Bakanlığı, Kariyer Kapısı - Kamu İşe Alım sekmesinden ve Kariyer Kapısı (isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) aracılığıyla elektronik olarak yapmanız gerekmektedir.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.