CTE Kamu Personeli Alımı Başvurularında Yönetmelik Değişikliği Yaptı

CTE Kamu Personeli Alımı Başvurularında Yönetmelik Değişikliği Yaptı

Bugünkü resmi gazete ile Adalet Bakanlığı CTE kamu personeli alımı başvurularında adayların taşımaları gereken koşullarını belirleyen yeni yönetmelik yayınlandı. Yayınlanan bu yönetmelikle koruma infaz memuru alımlarında neler değişti?

Yayınlanan en son resmi gazete ile Adalet Bakanlığı CTE tarafından yeni kamu personel alımı başvurularında şartları belirleyen yönetmelik yayınlandı. Yayınlanan bu yönetmelik ile bundan sonra yapılacak CTE İnfaz Koruma memurluğu alımlarında uygulanması gereken yeni ibareler belirlendi.

CTE Koruma İnfaz Memurluğu Başvuruları İçin Sağlık Yönetmeliği Yayınlandı
Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğüne bağlı ceza infaz kurumları, denetimli serbestlik müdürleri ve ceza infaz kurumları ve tutukevleri personeli eğitim merkezleri bünyesinde infaz koruma memuru ünvanında çalıştırılacak adaylar ve infaz koruma memurluğu öğrenciliğine girişte öğrecilikten veya memuriyetten ayrıldıktan sonra yeniden öğrenciliğe veya memuriyete geri dönüş işlemlerinde aranması gereken sağlık koşullarını alınacak sağlık kurulu raporlarını ve bunların ayrıntılarının nasıl olması gerektiği konusunu aydınlatan yönetmelik yayınlandı.

Sağlık Raporlarında “Yurdun Her Yerinde Çalışabilir” İbaresi Zorunlu Oldu

Yayınlanan bu yeni sağlık yönetmeliği le sağlık kurulu raporuna esas yapılan muayenelerde her branş hekimi muayenesi sonrası verilen tanılar sonrasında e rapor üzerinden elektronik ortamda  veya fiziki ortamda sağlık kurulu raporunda belirtilir.

Sağlık şartları uygun olmayan adaylarda; Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliği ile Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü İnfaz ve Koruma Memuru Unvanına Atanacaklarda Aranan Sağlık Şartları Yönetmeliği ve ekine göre ilgili unvanda görev yapamaz ibaresi yazılacak.

Sağlık şartları uygun görülen adayların sağlık raporlarına ise Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliği ile Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü İnfaz ve Koruma Memuru Unvanına Atanacaklarda Aranan Sağlık Şartları Yönetmeliği ve ekine göre ilgili unvanda yurdun her yerinde görev yapabilir ibaresi yazılacak.

CTE Koruma İnfaz  Memurluğu sağlık yönetmeliği

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum