Çevre Bakanlığı 11 Dalda 500 Kamu Personel Alımı

Çevre Bakanlığı 11 Dalda 500 Kamu Personel Alımı

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Resmi Gazete üzerinden kamu personel alımı ilanını az önce yayımladı. İlana 11 dalda 500 personel alımı için başvurular başladı! Başvuru linki haberimizde verilmiştir.

Çevre Şehircilik Bakanlığı tarafından son dakika ilanı yayımlandı. İlana göre “Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Uygulamalarında Sözleşmeli Personel” alımı yapılacağı bilgisi paylaşıldı. Alım yapılacak kadro için adayların 2022 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 70 puan almış olması şartı aranmaktadır. İşte detaylar...

kamu-personeli-alimi.jpg

Alım Yapılacak Meslek Unvanları Açıklandı!

223 İnşaat Mühendisi, 25 Harita Mühendisi, 35 Makine Mühendisi, 35 Elektrik – Elektronik Mühendisi, 35 Çevre Mühendisi, 20 Jeoloji Mühendisi, 20 Jeofizik Mühendisi, 33 Mimar, 25 Şehir Planlayıcı, 28 Avukat ve 21 Uzman kadroların da ve unvanlarında alım yapılacaktır.

Kamu Personel Alımı Başvuru Kriterleri Belli Oldu!

Adayların ilan yayımlanma tarihi itibariyle en az üç yıl başvuru yapacağı meslekle deneyimli olması gerekmektedir.

İlan son başvuru tarihi itibariyle 41 yaşından gün alanlar başvuru yapamayacaklardır.

Sağlık durumunun deprem bölgesinde çalışmaya ve iklim değişikliğine karşı olmaması ve hastalığının bulunmaması gerekmektedir.

Kamusal haklarından mahrum olmayan arşiv araştırmasında olumlu sonuçlanan Türk uyruklu vatandaşlardan alım yapılacaktır.

Adayların başvuru yapacağı meslekte Yüksek Öğretim Kurulu tarafınca onaylanmış olan yurt dışı üniversitelerinde lisans eğitimini tamamlamış olması gerekmektedir.

Ayrıca avukat kadrosu için ise Baro Disiplin Kurulunca uyarılma cezası almamış olmak ve Türkiye’nin şehir şartı aranmaksızın ilk barosuna kayıtlı olması gerekmektedir.

Uzman kadrosuna başvuru yapacak olan adayların ise; “İşletme, İktisat, Maliye, Ekonomi ve Finans, Bankacılık ve Finans, Bankacılık ve Finansman, Uluslararası Finans, Bankacılık, Bankacılık ve Sigortacılık, Finans Matematiği, Finans Mühendisliği, İşletme Mühendisliği, Muhasebe ve Finansman, Muhasebe ve Finans Yönetimi, Uluslararası Finans, Uluslararası Finans ve Bankacılık, Uluslararası Ticaret, Uluslararası Ticaret ve Finansman, Uluslararası Ticaret ve Lojistik, Uluslararası İlişkiler” bölümlerinden yine yurt dışı mezunu olması şartı aranmaktadır.

memur-alimi.jpg

Kamu Personeli Alımı Başvuruları Nasıl Yapılacak?

Başvurular ilan yayın tarihi (22 Mart 2023) tarihi itibariyle online olarak başlamıştır. Başvuru adaylarının 27 Mart 2023 tarihine kadar başvurularını tamamlanması istenmektedir. Kariyer Kapısı üzerinden dijital ortamda alınacak olan başvurular için şahsen veya posta yoluyla başvuru yapılmayacaktır.

Başvuru kılavuzu

2023 iş ilanları

Deprem Bölgesi İş İlanları

Bakanlık sözleşmeli Personel Alımı

Google'da arama yerine kamupersonelialim.com yazarak tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Twitter: kamupersoneli2.

Facebook: kamupersonelialim1.

Instagram: kamupersonelialim.

APPLE telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

ANDROİD telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

HUAWEİ telefonlara cep uygulaması için tıklayın

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.