Belediye Lise Mezunu KPSS 60 ile Memur Ataması Yapıyor

Belediye Lise Mezunu KPSS 60 ile Memur Ataması Yapıyor

Belediye Devlet Memurları atama kanun hükmünce KPSS 60 puan ile lise mezunu memur atama yapacağını duyurdu. Kadın ve erkek adayların başvuru da bulunabileceği konusunda açıklama yapan kurum başvurularını 27 Nisan’dan itibaren almaya başlayacaktır.

Belediye personel alımı ilanları çeşitli belediyeler tarafından güncel başvuru kılavuzlarıyla birlikte yayımlanmaya devam ediyor. YH 11 derece sınıfında açılmış olan kadro detaylarına göre 1 hizmetli kadro unvanında alım yapılacaktır.

Lise mezunu olan adayların başvuru yapabileceği ilan için başvuru memur adayların 2022 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi kurumu kontrolünde yapılmış olan 2022 Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 60 puan almış olması gerekmektedir. Önceden çalışmış olduğu kurumlarda etik olmayan hareketler çerçevesinde fiilen suç işlemiş ve soruşturma geçirmiş olanlar başvuru yapamayacaklardır. Başvuru yapmaları halinde söz konusu kamu kurumu tarafından değerlendirme aşamasına tabii tutulmayacaklardır.

Memur Alımı Başvuru Koşulları Nelerdir? Kimle Başvuru Yapabilirler?

657 sayılı kanun hükmünde işe alınacak olan adayların Türk uyruklu olması şartı aranır. Kamusal haklarından yoksun bırakılmış olanlar başvuru yapamayacaklardır. Temiz bir adli sicile sahip olmanız ve güvenlik soruşturmasında olumsuz sonuçlanan adaylar başvuru yapamayacaklardır.

Erkek memur atama adayların askerlik durumunu yerine getirmiş olmaları gerekmektedir. KGM hükmünce en az A2 sürücü belgesine sahip olunması gerekiyor. Görevine fiilen yerine getirmesine engel durumunun olmaması gerekiyor.

Kamu Memur Alımı Başvuruları Nasıl Yapılacak?

Tokat iline bağlı Karakaya Belediye tarafından başvurular 27 Nisan 2023 – 2 Mayıs 2023 tarihleri arasında alınacaktır. Adaylar başvurularını Belediyenin internet sitesinden temin edilecek olan başvuru formu ve başvuru kılavuzunda belirtilen başvuru belgeleri ile Karayaka Beldesi, Hürmüzlü Mahallesi Cumhuriyet meydanı, No: 9 adresine şahsen veya iadeli posta ile başvuru yapabileceklerdir.

Başvuru kılavuzu

Google'da arama yerine kamupersonelialim.com yazarak tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Twitter: kamupersoneli2.

Facebook: kamupersonelialim1.

Instagram: kamupersonelialim.

APPLE telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

ANDROİD telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

HUAWEİ telefonlara cep uygulaması için tıklayın

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.