Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu 6881 Memur Alımı

Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu 6881 Memur Alımı

Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu Resmî Gazete üzerinden 6881 memur alımı yapacağını duyurdu. Farklı kadro ve pozisyonlarda yapılacak olan alım ilanına göre Resmî Gazete üzerinden yayımlanmış olan kılavuz incelendiğinde, boş ve dolu kadrolara dair detaylar

Memur Alımı İş İlanları

Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu kendi bünyesinde istihdam etmek üzere 6.881 memur alımı yapacağını duyurdu. Kurum tarafından yapılan açıklamaya göre, kadro ihdası hakkında açıklama yapıldı. Yapılan açıklamaya göre, boş kadrolara atama yapılmak üzere lise, önlisans ve lisans mezunları için uygun kadrolara yer verileceği tahmin edilmektedir. Farklı pozisyonlarda yapılacak olan alım Cumhurbaşkanlığı onayı ile gerçekleşecektir. Kamupersonelialim.com yazar ekibi olarak ilanın gerekli olan detaylarını sunduk.

Atamalar taşra ve merkez teşkilatında gerçekleşecek olup farklı illerde yapılacaktır. İkamet şartı aranmadan 81 şehirden müracaatlar kabul edilecektir.

Devlet Personeli Alımı KPSS Şartı

Adalet Bakanlığı ilanlarında genellikle KPSS puan şartı aranmaktadır. Lise mezunlarının P - 94 önlisans mezunlarının P - 93, son olarak ise lisans mezunlarının P - 3 puan türünde unvanlara göre kılavuzda farklılık göstermekle birlikte taban puan 60 olarak alınabilir. Fakat taban puan hakkında kılavuz konuya ilişkin detaylı açıklamaları öğrenebiliriz.

Kamu Personel Alımı Kadro Detayları

Alımlar: “Savunma Uzmanı, Program yardımcısı, Şoför, Adalet Uzman Yardımcısı, Teknisyen yardımcısı, Hizmetli, Cezaevi Müdürü, Hâkim Adayı, Şef, İnfaz ve Koruma Memuru, Bilgisayar İşletmeni, Sosyal Çalışmacı, Cezaevi Tabibi, Psikolog, Sağlık Memuru, Teknisyen Yardımcısı, Koruma ve Güvenlik Görevlisi, İşaret Dili Personeli ve Hâkim ve Savcı” kadrolarında yapılacaktır.

Personel Alımı Başvuru Kriterleri

İşe alınacak olan personeller, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu kapsamında istihdam edilecektir. Bu nedenle ilanlara yalnızca Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartına sahip olan ve kamu haklarından mahrum bırakılmamış olan adaylardan müracaatlar kabul edilecekti. İlanın yayın tarihi itibariyle 35 yaşından gün almamış olan ve kurum tarafından yapılacak olan arşiv ve güvenlik soruşturması kapsamında olumlu sonuçlanan adayların başvuruları değerlendirilme aşamasına alınacaktır.

Personel Alımı Başvuru Şekli

Personel alımının ne zaman yapılacağına dair henüz resmi bir açıklama yapılmamıştır. Resmî açıklama yapıldığında sizlere ilanın detaylarını sunacağız.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.