Adalet Bakanlığı 1000 Zabıt Katibi Alımı İlanı

Adalet Bakanlığı 1000 Zabıt Katibi Alımı İlanı

Adalet Bakanlığı zabıt katibi alımı yapacaktır. Kurum tarafından en az lise mezunlarından yapılacak olan alım ilanına göre başvurular 81 şehirden ikamet şartı olmadan kabul edilecektir. Sürece dair detaylar haberimizde verilmiştir.

Adalet Bakanlığı İş İlanları

Adalet Bakanlığı kendi bünyesinde istihdam etmek üzere kamuya 1000 zabıt katibi alımı yapılacaktır. Kurum geçmiş yıllarda yapılan alım ilanına göre adaylardan KPSS puanı şartı arandığını belirtilmiştir. İşe alınacak personeller kurum tarafından yapılacak olan mülakat sınav sonucuna göre belirlenecektir. Konuya ilişkin gerekli olan detayları kamupersonelialim.com yazar ekibi olan gerekli olan detayları size sunduk.

KPSS Şartı Var

2022 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından lise mezunlarının P -94, önlisans mezunlarının P -93 son olarak ise lisans mezunlarının ise P -3 puan türünde en az 70 taban puanı almış olmaları gerekmektedir. İşe alım için yapılacak olan mülakat sınavına KPSS puan sıralamasına göre alım yapılacaktır.

Kamu Personeli Alımı Başvuru Koşulları

Kurum tarafından yapılacak olan alım ilanlarına Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartına sahip olan adaylardan başvurular kabul edilecektir. Adayların kamu haklarından yoksun bırakılmamış olmanız ve sabıka kaydınızın bulunmaması istenmektedir.

Sosyal Güvenlik Kurumları tarafından emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığından faydalanmayan adaylardan alım yapılacaktır. Erkek adayların askerlik görevlerini yerine getirmiş olması gerekmektedir.

Personel Alımı Eğitim Şartı

Başvuru yapmak isteyen adayların “bilgisayar bölümü, adalet meslek yüksekokulu veya meslek yüksekokullarının adalet, adalet ön lisans veya ceza infaz ve güvenlik hizmetleri programı, lise veya meslek liselerinin adalet alanı ve ilgili mevzuat uyarınca bunlara denkliği kabul edilen program veya alanları ile diğer lise ve dengi okulların bilgisayar veya bilişim teknolojileri” bölümlerinden birinden mezun olması gerekmektedir.

Memur Alımı Başvuruları Nasıl ve Ne Zaman Yapılacak?

Söz konusu kurum tarafından başvuruların nasıl ve ne zaman alınacağına dair resmi bir açıklama yapılmamıştır. Başvuruların nasıl ve ne zaman yapılacağına dair resmi bir açıklama yapılmadığında haberimizde yerini alacaktır. Cep uygulamamızı ücretsiz bir şekilde indirerek resmi ilanlardan anında haberdar olabilirsiz.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.