PTT’ye Uğrayan 650 TL Ödeme Alacak! Geri Ödemesiz

PTT’ye Uğrayan 650 TL Ödeme Alacak! Geri Ödemesiz

Dünyanın her yerinde yaşanan ekonomik sıkıntısı Türkiye’de de fazlası ile hissedilmesinden dolayı PTT’ye giderek 650 TL ödeme alacaklar. Destek ödemeleri geri ödemesiz olarak yapılacak. Bakan açıklama yaptı.

PTT’ye giden 650 TL ödeme alacak ve yapılan ödeme geri alınmayacak. Son dönemlerde yaşanan ekonomik sorunlar nedeni ile ülkemizde ihtiyaç sahipleri için yardım amaçlı çalışmalara ara vermeden devam ediliyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapıla açıklama sonrasında destek ödemeleri yakından takip edilmektedir.

Devletin pek çok aileye destek ödeme hakkında Aile ve Sosyal Hizmetler Başkanı Derya Yanık gerekli olan açıklamaları yağmaya devam ediyor. Özellikle çocuk destek ödemelerinin yapılacağı tarih ve konu en çok araştırılan sorular arasında bulunuyor.

Aile ve Sosyal Hizmetler Başkanı Açıklama Yaptı

İhtiyaç sahibi olan ailelere devlet tarafından her zaman yardım yapıldığını açıklayan Derya Yanık yazılı olan açıklamalarda bulundu. 2022 yılı Kasım ayı ödemeleri hakkında yer alan detayları açıklayan Derya Yanık 2 buçuk milyon kişiye 3. 2 milyar TL destek ödemesi yapıldığını paylaştı. Elektrik desteği içinde bulunan 3 milyon aile için 666 milyon TL ödeme yapıldığını söyledi ve doğalgaz ödemelerinin ise hafta içi yapıldığını belirtti. Tüm vatandaşların merak ettiği soruları cevaplayan Derya Yanık 450 TL ve 650 TL arasında ödemelerde bulunulduğunu paylaştı. Bakan Yanık 1 ve 2 çocuğu olan aileler için 350 TL, 3 çocuğu olanlar için 450 TL, 4 çocuğu olanlara 550 TL olurken 5 ve daha fazla çocuğu bulunan kişilere 650 TL ödeme yapıldığını açıkladı. Ayrıca yeni ödemelerin kasın ayında yapılacağını belirtti.

Aile Destek Ödemeleri Başvuru Şartları

Aile destek ödemeleri için vatandaşlardan istenen şartlar bulunmaktadır. Aile destek ödemeleri başvuru şartları şunlardır;

  • Programa başvuru yapacak olan kişinin Türkiye vatandaşlı olması.
  • Türkiye ülke sınırı içinde ikamet etmesi.
  • 18 yaşını doldurmuş olması şartları istenmektedir.

Yukarıda yer alan şartların yerine getirilesi halinde aile destek ödemeleri başvurusu yapılması mümkün olacaktır. Yapılan başvurular inceleme ve değerlendirme sonrasında onaylanması halinde gerekli olan yardım ödemeleri şartların uygunluğuna göre yapılmaktadır.

Google'da arama yerine kamupersonelialim.com yazarak tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Twitter: kamupersoneli2.

Facebook: kamupersonelialim1.

Instagram: kamupersonelialim.

APPLE telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

ANDROİD telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

HUAWEİ telefonlara cep uygulaması için tıklayınız.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.