Kömür Yardımı Başvuru Ekranı! İşte Yapmanız Gerekenler

Kömür Yardımı Başvuru Ekranı! İşte Yapmanız Gerekenler

Kömür yardımı almak isteyenler ve bunun için başvuru yapacak olan kişiler için makalemizde bununla ilgili bilgiler aktarmaya çalışacağız. Kömür yardımı için nereye nasıl başvuru yapacağınızı detaylandırdık.

Kömür Yardımı Başvurusu Nereye Yapılır?

Muhtaç ailelerin kışın olası mağduriyetlerini önlemek adına yapılmakta olan kömür yardımı başvurusu nereye yapılır? Bu yardım için başvurular Valiliklere, Kaymakamlıklara bağlı olan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına yapılmaktadır. Kömür başvuru yardımı dilekçesi konusunda herhangi bir çaba sarf edilmesine gerek yoktur.

Çünkü Vakıflarda kayıtlı olan dosyanız varsa bu inceleme yapılması için yeterlidir. Yani dosyanız yardım almak için uygunsa kömür yardımı almak için ayrı olarak başvuru yapılmasına gerek yoktur. Kömür yardımınız bu sayede otomatik olarak eklenmekte, kömür dağıtılmadan önce sizlerde bu konu için değerlendirilmektesiniz. E – Devlet sitesinde bu yardımla ilgili herhangi bir başvuru söz konusu olmadığı için Vakıfta bulunan dosya yeterli olmaktadır.

Kömür Ödeme Başvuru Şartları Nelerdir?

Muhtaç ailelere yapılacak olan kömür yardımı hakkında devlet ailelerden birtakım şartların uygun olmasını beklemektedir. Muhtaç ailelere yapılacak olan kömür yardımı konusunda aranan şartlar uygun olmazsa kömür verilmemektedir. Bunu için Vakıfta kayıtlı olan bir dosyanın bulunması gerekir. Eğer yoksa da kimlikle beraber Vakıfa gidip başvuru yapılmalıdır. Hanede sigortası bulunan kişilerin olmaması gerekmektedir. Aktif vergi kaydının bulunmaması da önemlidir.

Hanede araç, hayvan kaydının bulunmaması, arazi kaydının bulunmaması gibi durumlarda kömür yardımı başvuru şartları içinde yer almaktadır. Her aileye 30 torba olacak şekilde yani yaklaşık 750 kilo yakacak yardımı yapılmaktadır.

Kömür Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Sosyal yardımlaşma kömür sorgulamasının yapılması için bakılacak son yer diyebiliriz. T.C kimlik ile kömür yardımının sorgulaması artık oldukça kolaydır. T.C kimlik ile yakacak yardımı olan kömür yardımının alınıp alınamayacağını sorgulamak için E – Devlet sisteminin kullanılması yeterli olmaktadır. Sayfaya giriş yaptıktan sonra arama butonuna kömür yardımını yazdıktan sonra sonuçla ilgili bilgi alabilirsiniz. Buna ek olarak kömür yardımı sorgulama için ALO 144 sosyal yardım hattını da arayabilirsiniz. Bu sayede sonuç hakkında bilgi sahibi olmanız mümkündür.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.