HAVELSAN Kamu Personeli Alımı Nasıl Yapılacak?

HAVELSAN Kamu Personeli Alımı Nasıl Yapılacak?

HAVELSAN’a başvuru yapmak isteyen adaylar için başvuru, girilecek sınavlar ve baraj puanları gibi önemli durumları sizlere aktaracağız. HAVELSAN kamu personeli alımı başvuru yapmak isteyenler için gereken kriterleri yazdık.

Lisans ya da Üstü Mezunu Adaylar İçin Aranan Kriterler Nelerdir?

En az 3 yıllık benzer iş deneyimi olan kişilerden teknik uzmanlık sınavı sonucu istenmeyip mülakat sonucu başarı puanı istenmektedir. Benzer iş deneyimi olmayanlar için mezuniyet notu + ek puan >3.00 ise teknik mülakat sonucu başarı puanı istenir. Mezuniyet notu + < 3.00 ise teknik uzmanlık sınava sonucu ve mülakat sonucu birlikte istenmektedir. Yüksek lisans mezuniyeti Lisans not ortalamasına 0,2 ek puan olarak eklenmektedir. KPSS 75 İdari Bölümler için KPSSP3, Ön Lisans mezunları KPSS93 olanların not ortalamasına 0,1 ek puan eklenmektedir. Hangi sınavlara giren adaylar HAVELSAN başvurusu yapabilir? Sorusunun yanıtı olarak belirtilen sınavlar ve not durumları dikkate alınmalıdır. Doktora mezunu olanlar için de teknik uzmanlık sınav sonucu istenmemekte mülakat sonucu başarı puanı istenmektedir.

havelsan-personel-alimlari-ne-zaman-olacak.jpg

HAVELSAN İşe Alım Kriterleri Nelerdir?

Ön Lisans mezunu olan adaylar için en az 3 yıllık benzer iş deneyimi olanlardan teknik mülakat sonucu başarı puanı istenmektedir. İş deneyimi olmayanlardan ise sınav sonucu ve mülakat sonucu istenmektedir. Aday mühendis ve uzmanlar da belirtilen genel not ortalaması + > 3.00 teknik mülakat sonucu başarı puanı hesaplanır. Genel not ortalaması + < 3.00 olanlarında hem sınav hem de mülakat sonucu değerlendirilmektedir. HAVELSAN işe alım kriterleri içinde bunlarda değerlendirilmektedir.

havelsan-kamu-personel-alimi-basvurulari.png

Yabancı dil sınavı eğer bu iş için zorunlu tutulmamışsa adaylardan sınav sonuç belgesi istenmemektedir. Yabancı dil bilgisi iş için gerekli görülmüşse Lisan, Yüksek Lisans ya da Doktora’dan en az birinin tüm derslerinde yabancı dilde öğretim veren adayların yabancı dil sınav belgesi istenmemektedir. Yabancı dil sınav sonucu daha önceden belirlenmiş olan durumlara göre istenmektedir. HAVELSAN kamu personeli alımı noktasında kişinin eğitimi ve bu eğitime yönelik kriterler, puanları oldukça etkili olmaktadır. Bu yüzden avantaj sağlayacak her durum iyi şekilde değerlendirilerek puan durumları dikkate alınmaktadır.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.