Girişimci Olan Akademisyenin Başarısı

Girişimci Olan Akademisyenin Başarısı

Girişimci olan akademisyen İdil Kaçar doçentliği bıraktı ve üçüncü mağazasını açarak birçok kişiye istihdam sağladı. Kariyer ile birlikte girişimci rolü bürünen Kaçar satan alanına uzandı.

Girişimci İdil Kaçar akademisyenliği bırakarak kafe açtı. Hem sanat galerisi hem de cafe olan işletmesinin üçüncü şubesini açarak onlarca kişiye de istihdam imkanı sağladı. İşletmelerin çoğunda öğrencilerine iş verdi ve başarılı iş planını hayata geçirmiş oldu.

Kariyerini Bıraktı

Akademisyenlik kariyeri başarılarla devam eden Kaçar, işletme ve pazarlama konularında ders veriyordu. Biri kolektif stüdyo olmak üzere iki tane de cafe açan girişimci, resme olan ilgisinin bu işi tetiklediğini ifade etti. Yaptığı eserleri mağazalarında sergileyen Kaçar, aynı zamanda başka sanatçıların eserlerine de duvarlarında yer veriyor. 18 öğrenciye iş imkanı tanıyan ve çoğu kendi öğrencisi olan eski akademisyen yeni girişimci İdil Kaçar, tüm karşı çıkmalara rağmen 40 yaşından sonra hayalini gerçekleştirdi.

Doçentliğine Az Kalmıştı

Doçent olmasına çok az bir zaman kalan Kaçar, yardımcı doçent olarak ders veriyordu. Kendini mutlu hissetmediğini fark eden ve master ve doktorasını pazarlama üzerine yapan Kaçar, 40 yaşından sonra kariyerini bıraktı ve pandemide çizdiği eserleri de işin içine katarak kendi işinin sahibi oldu. Birçok kişinin vazgeçirmek için uğraştığı ve girişimciliğin büyük risk olduğunu söylediğini ifade eden Kaçar, tüm baskılara rağmen kalbinin sesini dinledi ve gençlere katkısı olacak bir işi hayata geçirdi.

Hem sanat hem de sosyalliği bir araya getiren ve mağazalarında resim, heykel ve sinema sanatının örneklerini de yansıtan Kaçar, özellikle pandemi nedeniyle sanatsal etkinlikleri biriken birçok sanatçıya da ilham oldu. Cafelerinin okul gibi olduğunu ifade eden Kaçar’ın öğrencileri de durumdan çok memnun. Çünkü hem para kazanıyorlar hem de öğrenmeye devam ediyorlar.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum