Emekliler müjde! Son Dakika Açıklamasıyla Emekli Bayram İkramiyesine Zam Geldi?

Emekliler müjde! Son Dakika Açıklamasıyla Emekli Bayram İkramiyesine Zam Geldi?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından geçtiğimiz günlerde en düşük emekli maaşına zam geldiğini ve maaşın 7.500 TL olduğu açıklanmıştı. Güncel olarak yapılan yeni açıklamaya göre emeklilerin bayram ikramiyesine de zam geldi.

Ramazan ayının başlamasıyla birlikte emekli vatandaşlar tarafından bayram ikramiyesi araştırılan ve merak edilen konular arasında yerini almaktadır. Emekli bayram ikramiyelerine Resmi açıklama geldi.

AK Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş'ın tarafından yapılan açıklamalara göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kararıyla emeklilerin bayram ikramiyesine zam geldi. Yapılan açıklamalara göre. Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı olmak üzere her 2 bayram için de ayrı ayrı 2.000 TL emekli ikramiyesi verilecektir. Emekliler toplam 4.000 TL bayram ikramiyesi alacaklardır.

Konuya ilişkin Mustafa Elitaş'ın açıklaması şu şekildedir: “Cumhurbaşkanımız bayram ikramiyelerinin ikişer bin lira olması müjdesini kamuoyu ile paylaşın diyerek ifade etti. Yani Ramazan Bayramı için 2.000 TL, Kurban Bayramı için ise 2.000 TL ikramiye verilecek dedi.”

“Basın toplantısından sonra Cumhurbaşkanımızla bir görüşme yaptık. Bayram ikramiyeleri ile ilgili tasarrufu ifade ettik. Cumhurbaşkanımız bayram ikramiyelerinin ikişer bin lira olması müjdesini kamuoyuyla paylaşın diyerek ifade ettiler.” dedi. Mustafa Elitaş şu sözlerle konuşmasına devam etti: “Kanun teklifi Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde yasalaşıp Cumhurbaşkanı'nın yayınladığı andan itibaren Türkiye'de 7500 TL altında ikramiye olmayacak. Bizim 10.000 TL maaşımız vardı. Niye arttırmıyor musunuz diyenler var. Emekli maaşı sosyal güvenlik çatısında olan herkesi kapsıyor.” Dedi.

Ramazan Bayramı emekli ikramiyeleri ne zaman ödenecek?

Emekli bayram ikramiyeleri bundan önceki yıllarda bayramdan bir hafta önce emeklilerin hesaplarına yatırılmaktadır yatırılmıştır. Bu yıl da Ramazan Bayramı emekli ikramiyelerinin en az bayrama bir hafta kala ödeneceği tahmin edilmektedir. Bu yıl Ramazan Bayramı 21 Nisan 2023 tarihinde başlayacağından dolayı emekli ikramiyelerinin de 17 Nisan 2023 tarihine kadar Yatırılacağı tahmin edilmektedir. Emekli ikramiyeleri ile ilgili resmi açıklamaları Sizler için takip ediyor ve haberimizin detayına ekliyoruz.

emekli-ikramiyesi.jpg

Emekli İkramiye

Emekli Zammı

Google'da arama yerine kamupersonelialim.com yazarak tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Twitter: kamupersoneli2.

Facebook: kamupersonelialim1.

Instagram: kamupersonelialim.

APPLE telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

ANDROİD telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

HUAWEİ telefonlara cep uygulaması için tıklayın

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.