Çocuklu Aileye 1300 TL Yardım Parası Verilecek!

Çocuklu Aileye 1300 TL Yardım Parası Verilecek!

Bu içeriğimizde çocuklu olan aileler için devlet tarafından verilmekte olan maddi destek ile ilgili olarak bilgilendirme yapılacaktır.

Çocuklu Ailelere Yardım Parası Detayları

1 - 2 - 3 çocuklu aile için devlet tarafından yardım parası verilmektedir. Yardım parası nasıl alınır? Konusunda da kişilerin E – Devlet üzerinden giriş yaparak başvuru oluşturmaları mümkündür. Yardım parasını almak isteyenler için E – devlet üzerinden başvuru yapılması ve onay alınması yeterli olmaktadır. Yeni doğan her çocuk için annelerin yardım parası alması mümkün olmakla birlikte çocuk parası, doğum yardımı, yarım gün çalışma desteği ve süt, emzirme parası verilecektir.

Çocuk parasının alınması ve miktarın belirlenmesi kişilerin kaç adet çocuğu olduğu ile ilgili olarak değişiklik göstermektedir. Bu nedenle ilk çocukta ve son çocukta olmak üzere kişiler değişik miktarlarda çocuk parası almaktadır. Çocuk parası ne kadar? konusunda kişiler ilk çocukta 300, ikinci çocukta 400 ve üçüncü çocukta ise 600 TL yardım parası alabilmektedir. Doğum parası her yıl asgari ücrete gelmekte olan zamlarla birlikte güncellenmekte ve değişmektedir.

Çalışan Kadınlar Ne Kadar Doğum İzni Parası Alacak?

Çalışan kadınlar için doğum öncesi ve doğum sonrasında toplamda 112 gün doğum izni verilmektedir. Çalışmadıkları günlerin de parasını alabilen kadınların alacakları doğum izni parası 24 bin 909 TL olarak belirlenmiştir. Bu nedenle çalışan kadınlar ne kadar doğum izni parası alacak? Konusunda netleşen miktar bu şekildedir. Para annenin Ziraat bankası hesabına yatırılmakta ve bunun yanında il çocukta 300 TL olarak çocuk parası da yatırılmaktadır.

yardim-parasi.jpg

Çocuk Desteği Başvurusu Nasıl Yapılır?

Çocuk desteği parasının alınması için kişilerin E – Devletten ya da Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfından başvuru oluşturmaları gerekmektedir. Aile destek programında kişilere devlet tarafından 12 ay boyunca ödeme yapılmaktadır. Bu yüzden kişilerin başvurularını oluşturmaları ve sonucu beklemeleri yeterli olmaktadır.

Yurtiçinde ya da yurtdışında 15.05.2015 tarihinde ve sonrasında canlı doğum gerçekleştirmiş olan kişiler Türk vatandaşları ve mavi kart sahipleri bu yardımı alabilirler. Çocuk desteği başvurusu nasıl yapılır? Konusunda kişiler bu iki yöntemden birini seçebilirler.

Yardım Parası

e-Devlet Başvuru Ekranı

SYDV Yardım Parası

Google'da arama yerine kamupersonelialim.com yazarak tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Twitter: kamupersoneli2.

Facebook: kamupersonelialim1.

Instagram: kamupersonelialim.

APPLE telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

ANDROİD telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

HUAWEİ telefonlara cep uygulaması için tıklayınız.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.