Çankırı'da Sanat Atölyesine Dönüştürülen Vagon Dikkat Çekti

Çankırı'da Sanat Atölyesine Dönüştürülen Vagon Dikkat Çekti

Çankırı'da sanat atölyesine dönüştürülen vagon görenlerin dikkatini çekti. Atıl vagon, Çankırı Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi bahçesinde hazırlanarak dönüştürüldü.

Çankırı'da sanat atölyesine dönüştürülen vagon, “Dönüşüm Vagonu” olarak tanıtıldı. Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi dikkat çeken projeye imza atarak görenlerin beğenisini topladı.

ankirda-tren-kutuphane.jpg

Canlı Performans Gösterisi Düzenlendi

Dönüşüm Vagonu’nda canlı performans gösterisi dikkat çekti. Programda grafiti sanatçısı vagon yüzeyine sanat performansı uyguladı. Gösteri birçok katılımcının dikkatini çekti ve beğeni topladı. AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu da katılımcılar arasındaydı. Aynı zamanda Çankırı Milletvekili olan Akbaşoğlu gösteriyi beğeniyle izledi.

Geri Dönüşüm İhtiyacı İkinci Dünya Savaşı’ndan Sonra Çıktı

Geri dönüşümü vurgulayan Okul Müdürü Mehtap Meydaneri, İkinci Dünya Savaşı sonrasında buna ihtiyacın oluştuğunu belirtti. Kaynak sıkıntılarının kendisini gösterdiği anda geri dönüşümün de öne çıktığını söyledi.

Meydaneri, geri dönüşümle alakalı devletlerin o dönemde büyük çalışmalar yaptığını söyledi.  Topluma geri dönüşüm bilincinin yayılması için çok sayıda uygulamanın hayata geçtiğini ekledi. Meydaneri ayrıca ülkemizde ve dünyada sayısız nimet olduğunu vurgulayarak, gelecek nesillere bunun aktarılması gerektiğini belirtti:

“Çevreyi korumak, doğanın verdiği olanakları ona zarar vermeden kullanmak insanların temel görevi olmalıdır. Gelecek nesillere sağlıklı bir çevre bırakmak en büyük sorumluluğumuzdur." ifadelerini kullandı.

ankiri-tren-kokpit.jpg

Güzel Sanatlar Lisesine Hibe Edildi

Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi’ne hibe edilen vagon, geri dönüşüm yolculuğu için önemli bir katkı görevi üstleniyor.  Okul Müdürü Meydaneri’nin Devlet Demir Yolları ile yazışmaları ardından hibe edildiği belirtilen vagon proje kapsamında bulunuyor.

Sıfır Atık Projesi kapsamında Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Sayın Emine Erdoğan himayesinde başlayan projede atıl ürünlere odaklanılıyor. 2019 senesinden bu yana tren garında atıl durumda bulunan vagon, yazışmaların netice vermesi ardından Güzel Sanatlar Lisesine hibe edildi.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.