Ziraat Bankası KPSS Şartsız Personel Alımı Başvuruları 26 Ocak Son

Ziraat Bankası KPSS Şartsız Personel Alımı Başvuruları 26 Ocak Son

Kamu Bankalarından biri olan Ziraat Bankası yayınladığı ilana göre personel alımı yapacağını duyurdu. Ziraat Bankası yapacağı personel alımında bünyesine müfettiş yardımcısı ve uzman yardımcısı kamu personeli seçme sınavı (KPSS) şartsız alım yapacak.

Ziraat Bankası ilanında 30 müfettiş yardımcısı ve 100 uzman yardımcısı istihdam edecek. ziraat bankası personel alımına başvuran adaylar bankanın şahsi yapmış olduğu sınava tabii tutulacağını açıkladı.

Ziraat Bankası Personel Alımı Başvuru Şartları

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 01 Ocak 1992 tarihi ve sonrası doğmuş olmak, daha önce başvurup elenen adaylar sadece teknoloji uzman yardımcısı alanında değerlendirilecektir. Erkek adayların askerlik ile ilişiği olmaması gerekmektedir.

Müfettiş Yardımcısı İdari Alan Sınavına Başvuracak Bölümler Şunlardır;

Ekonomi (İktisat), İşletme, Maliye, Kamu Yönetimi, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Uluslararası İlişkiler, Hukuk, İstatistik, Ekonometri, Bankacılık, Finans, Risk Yönetimi, İşletme Bilgi Yönetimi, İşletme Yönetimi, Yönetim Bilişim Sistemleri, Finans Mühendisliği, Muhasebe ile bankacılık mesleğiyle ilgili bölümler.

Müfettiş Yardımcısı Alan Sınavına Başvuracak Bölümler Şunlardır;

Yazılım Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Altyapı ve Sistem Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, İş Analisti Endüstri ve İşletme Mühendisliği ilgili bölümler.

Teknoloji Uzman Yardımcı Mühendislik Sınavına Başvurabilecek Bölümler Şunlardır;

Bilgisayar Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Elektronik ve Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Matematik Mühendisliği, Fizik Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Endüstri ve Sistem Mühendisliği, İşletme Mühendisliği ile Yönetim Bilişim Sistemleri, Bilgisayar Bilimleri, İstatistik, Matematik bölümleridir.

Ziraat Bankası Memur Alımı Genel Hususları

Sınav süreci yazılı ve mülakat şeklinde 2 aşamadan oluşacaktır.

Personellerin çalışacağı il İstanbul’dur.

Yazılı Sınav Anadolu Üniversitesi tarafından 2 ilde (Ankara ve İstanbul) olmak üzere 20 Şubat 2022 Pazar günü saat 10:00’da gerçekleştirilecektir.

Adaylara sınava gireceği yerleri duyuru ile ilan edecekler.

Ziraat Bankası Devlet Personel Alımı Başvuru Tarihi ve Şekli

Ziraat Bankası Yayınladığı ilana göre 04 Ocak 2022 ile 26 Ocak 2022 tarihleri arasında Anadolu Üniversitesinin https://sinavbasvuru.anadolu.edu.tr/ internet sitesine üye olarak başvurularını yapacaklar. Başvuru yaparken fotoğrafları olmayan adayların başvuruları değerlendirilmeyecektir.

Kamu personeli alımı başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.