YSK 8400 TL Maaşla 6 Sözleşmeli kamu Personeli Alacak

YSK 8400 TL Maaşla 6 Sözleşmeli kamu Personeli Alacak

Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı 8400 TL maaşla 6 sözleşmeli kamu personeli alımı ilanı yayınladı. İlana göre kimler YSK alımına başvuru yapabilecek. YSK ilanına başvuru sürecine dair tüm detaylar yazımızda…

YSK Sözleşmeli Kamu Personeli Alımı Duyurusu

Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı 8400 TL maaşla kamu personel alım ilanı yayınlanarak kılavuz sunuldu. YSK ilanına kimlerin nasıl başvuru yapacağı ve tarihleri şöyle verilmiştir.

Genel Başvuru Şartları

Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olması istenmektedir.

2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavında KPSSP3 puan türünde en az 60 almış olmak.

Üniversitelerin bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği, elektronik mühendisliği, bilgi sistemleri mühendisliği, elektronik ve haberleşme mühendisliği, adli bilişim mühendisliği ile fakültelerin matematik, fizik, istatistik, bilgisayar bilimleri, bilgisayar enformatik, bilgisayar enformasyon sistemleri, bilgisayar teknolojisi ve bilişim sistemleri, bilişim sistemleri ve teknolojileri, enformasyon teknolojileri, matematik-bilgisayar, bilgisayar ve öğretim teknolojileri öğretmenliği bölümü ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt içi veya yurt dışındaki Yükseköğretim kurumlarından mezun olması gerekmektedir.

Yabancı Dil Sınavından (YDS) en az (D) düzeyinde puan almış olmak veya YDS dışındaki sınavlarında YDS (D) düzeyine eş değer ÖSYM tarafından belirlenen puanları almış olmak. (Yabancı dil sınav sonuç belgelerinin eşdeğerlikleri ve geçerlilik süresi ile ilgili ÖSYM’nin, bu ilanın son başvuru tarihi itibarıyla geçerli olan “Yabancı Dil Sınavları Eşdeğerlikleri” hakkındaki kararı esas alınacaktır.)

Kamu Kurum ve Kuruluşlarında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre sözleşmeli olarak çalışmakta iken, son bir yıl içerisinde hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi sebebiyle Kurumlarca sözleşmesinin feshedilmemiş olması veya sözleşme dönemi içinde sözleşmeyi tek taraflı feshetmemiş olması gereklidir.

Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığı bulunmaması isteniyor.

Başvuru Şekli ve Tarihi

Başvuru Tarihi: Başvurular 14 Haziran 2021 tarihi ile 23 Haziran 2021 tarihinde saat 17.00’de sona erecektir. YSK resmi internet sayfası üzerinden form doldurularak başvuru sonuçlandırılır.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.