YSK 48 Şehir En Az Lise Mezunu 103 Personel, İşçi ve Memur Alımı

YSK 48 Şehir En Az Lise Mezunu 103 Personel, İşçi ve Memur Alımı

Yüksek Seçim Kurulu tarafından 103 kamu personeli alımı yapılacağı 48 şehir bünyesinde yayınlandı. Paylaşılan ilanda Yüksek Seçim Kurulu şoför alımı, veri hazırlama ve kontrol işletmeni alımı ve zabıt katibi alımı yapılacak.

Yüksek Seçim Kurulu tarafından 48 Şehir 103 Kamu personeli alımı yapacağını ilan etti.  YSK en az lise mezunu şoför alımı, veri hazırlama ve kontrol işletmeni alımı ve zabıt katibi alımı yapıyor. Başvuruları 7 Ekimde başlayacak ve 18 Ekim tarihinde sona erecek.

YSK 103 Personel Alımı

Yüksek Seçim Kurulu tarafından kamu personeli alımı yapılacağı ilan edildi. Yayınlanan ilana göre YSK 103 adet memur alımı / kamu personeli alımı yapılacak. Başvurular 7 Ekim 18 Ekim tarihlerinde alınacaktır.

Şehir Listesi

Adana, Ankara, Ardahan, Artvin, Balıkesir, Bayman, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Giresun, Hakkari, Hatay, Iğdır, İstanbul, İzmir, Karabük, Kars, Kastamonu, Kırklareli, Kocaeli, Kütahya, Malatya, Mardin, Mersin, Muş, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Siirt, Sinop, Şanlıurfa, Şırnak, Tekirdağ,  Tokat, Tunceli, Uşak, Van, Yozgat ve Zonguldak illeri olacak şekilde toplamda 48 adet ile personel alımları yapılacak.

Özel Şartlar

En az lise mezunu veya dengi olan adaylar ilana başvuru yapa bilecektir. Adaylarda ehliyet şartı olarak en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekiyor.

Genel Şartlar

Görevini devamlı yapmasına engel durumu bulunan kişiler ilana başvuru yapamayacaktır.

KPSS puan şartı olarak unvanların gerektiği puana sahip olmak gerekiyor.

Memurlar kanununda yer alan diğer şartları da taşımak gerekmektedir.

Başvuru Şekli

Başvurular online olarak elektronik ortamda https://www.ysk.gov.tr adresi üzerinden yapılacaktır. Belirtilen dışında yapılacak müracaatlar kabul edilmeyecektir.

Başvurular 7 Ekim 2021 tarihi itibari ile gece 00:01 başlayacak olup en geç müracaatlar 18 Ekim 2021 tarihinde saat 23:59 da sona erecektir.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum