YÖKAK 2021 Yılı Kamu Personeli Alım Başvuru Tarihleri

YÖKAK 2021 Yılı Kamu Personeli Alım Başvuru Tarihleri

2021 personel alımları devam ediyor. Resmi Gazete üzerinden kamu kurumunun yayınlamış olduğu ilana göre bünyesine 5 kamu personeli alımı yapılacak. YÖKAK kamu personeli alımı başvuru şartları sunuldu.

YÖKAK kurumunun yayınlamış olduğu ilana göre bünyesinde istihdam edilmek üzere farklı unvanlarda 5 kamu personeli alımı yapılacağı kurum tarafından yapılan açıklamada ilana çıkarıldı. Adaylar için son başvuru tarihi haberimizde.

Başvuruda bulunacaklar için alımı yapılacak unvanlar 5 adet sözleşmeli bilişim personelinin alınacağı belirtildi. Toplamda 5 adet sözleşmeli kamu personeli alımı yapılacak.

Genel Müracaat Koşulları

T.C vatandaşı olan adaylar için başvurular ilana çıkarıldı. 18 yaşını tamamlamış olma, kamusal haklarından mahrum olmama, belirli suçlardan ceza almamış olma veya mahkum olmamış olma şartları aranıyor.

Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olma, görevini yapmasına engel zihinsel veya fiziksel engeli bulunmama, herhangi başka bir kamu kurumu ile sözleşmesi bulunmama;

Başvuru Şekli ve Yeri

Başvuruda bulunacaklar için müracaatlar bu gün 1 Eylül 2021 tarihi itibari ile alınmaya başlayacak olup en geç müracaatların 10 gün içerisinde 10 Eylül 2021 tarihine kadar müracaatlarını tamamlaya bileceklerdir.

Başvurular https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr adresi üzerinden belirtilen tarihler arasında online olarak elektronik ortamda müracaatlar gerçekleştirilecektir. Adaylar için başvurular sadece online olarak yapılacak olup şahsen veya posta yolu ile yapılacak müracaatlar kabul edilmeyecektir.

Başvuru yapacaklar başvuruları onaylanan kişiler için başvuruda gerekli belgelerin istenilen tarihler arasında kurum tarafına iletilmesi gerekmektedir.
Başvuruda herhangi bir İkamet şartının aranıp aranmadığı kurum tarafından yapılan açıklamada aranmadığı açıklandı.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.