Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı KPSS 60 Puanla Memur Alacak

Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı KPSS 60 Puanla Memur Alacak

Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı memur alımı ilanı yayınladı. 20 Kasım 2023 tarihli Resmi Gazete ilanına göre KPSS 60 puanı bulunan adaylar arasından sözleşmeli personel alımı yapılacağı açıklandı. Başvuruları Aralık 2023 tarihine kadar devam edecek.

Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı Memur Alımı

Resmi Gazete 20 Kasım 2023 ilanına göre kurum büro personeli alımı, programcı alımı ve sistem programcısı – çözümleyici alımı gerçekleştirecek. KPSS 60 puanı bulunan adaylar bu alıma başvuru yapacak. Kamupersonelialim.com olarak branşa göre özellikleri sıraladık.

Kamu Personeli Alımı Branş ve Öğrenim Durumları

Büro Görevlisi Alımı 1 kişi: Üniversitelerin Çağrı Merkezi Hizmetleri, Halkla İlişkiler ve Tanıtım ön lisans programlarından herhangi birisi ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak. Bu alımda KPSS 70 puan aranıyor.

Büro Personel Alımı 1 Kişi: Üniversitelerin Ekonomi, Halkla İlişkiler, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, İletişim, İnsan Kaynakları Yönetimi, Kamu Yönetimi, Sağlık Yönetimi lisans programlarından herhangi birisi ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak. KPSS 70 puan gerekmektedir.

Programcı alımı 1 kişi: Üniversitelerin Yönetim Bilişim Sistemleri, Endüstri Mühendisliği, Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği, Matematik ve Bilgisayar Bilimleri, Bilgi Güvenliği Teknolojisi, Bilgisayar Bilimleri, İstatistik lisans programlarından herhangi birisi ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak. KPSS 60 puan gerekiyor.

Sistem Programcısı – çözümleyici alımı 1 kişi: Üniversitelerin Yönetim Bilişim Sistemleri, Endüstri Mühendisliği, Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği, Matematik ve Bilgisayar Bilimleri, Bilgi Güvenliği Teknolojisi, Bilgisayar Bilimleri, İstatistik lisans programlarından herhangi birisi ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olması gerek. En az KPSS 60 Puan isteniyor.

Sözleşmeli Personel Alımı Başvuru Şekli ve Tarihi

Başvurular 20 Kasım 2023 - 1 Aralık 2023 (dahil) tarihleri arasında yapılacaktır. Başvurular, Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı - Personel Birimi (Üniversiteler Mahallesi 1600. Cadde No: 10 06800 Bilkent/ ANKARA) adresine posta ile gönderilmek veya şahsen başvuru yoluyla yapılacaktır. Ankara iş ilanları olarak sunulmuştur.

Başvuru Kılavuzu

Kaynak:Kamu Personeli Alımı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum