Üniversite 2 İç Denetçi Kamu Personeli Alımı

Üniversite 2 İç Denetçi Kamu Personeli Alımı

Güncel kamu personeli alımı ilanları içerisinde bugün Üniversite bünyesine 2 İç Denetçi ünvanlı personel alımı yapılacağı duyuruldu. İç Denetçi alımında adayların taşıması gereken şartlar ve başvuru tarihleri tamamı haberimizde.

Kamuya yeni kamu personeli alımı için 2 kişi İç Denetçi Üniversite bünyesinde çalıştırılmak üzere alınacak. Alınacak iç denetçi adayları Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol kanununda geçen hükümlere göre alınacak.

İç Denetçiler Hakkari Üniversitesinde Çalışacaklar

Hakkari Üniversitesi bünyesine alınacak 2 İç Denetçi kamu personeli 1 lik kadro ile 1 kişi, 5 lik kadro ile 1 kişi olarak alınacak.

Hakkari Üniversitesi Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanununa İstinaden Alınacak İç Denetçiler

Üniversite bünyesine alınacak olan iç denetçilerin memuriyet olma genel şartlarını içeren özellikleri üzerinde barındırması,

İç Denetçi Adaylarının Kamu İç Denetçi Sertifikası Olması 

Kamu personel adaylarının Hazine ve Maliye Bakanlığı İç Denetim Koordinasyon Kurulu tarafından düzenlenen Kamu İç Denetçi Sertifikasına sahip olması şartı bulunmaktadır.

Adayların Bizzat Müracaatı Gerekmekte

Başvuru koşullarını taşıyan adayların 15 Eylül 2021 yani bugünden itibaren 29 Eylül 2021 tarihine kadar başvurularını Üniversitenin Rektörlük Personel daire başkanlığına şahsen müracaatı ile yapılması gerekmektedir.

Başvuru Belgelerinde İç Denetçi Adayları İçin Askerlik Şartı Bulunmakta

Adayların başvuru tarihler içerisinde Nüfus Kimlik Fotokopisi, Özgeçmiş, Mezuniyet Belgesi aslı  ya da onaylı sureti, erkek adaylar için askerlik ilişiği olmadığına dair yazı, kamu iç denetçi sertifikası aslı ya da tasdikli fotokopisi ve 2 adet fotoğraf ile başvuru yapmaları gerekmekte.

İç Denetçi Seçimleri Komisyon Marifeti ile Yapılacak

Üniversite tarafından yapılan açıklamada alınacak olan kadro sayısı üzerinde iç denetçi adayının olması durumunda rektörlük tarafından kurulacak komisyon tarafından değerlendirme yapılacak ve atanan personeller hakkari.edu.tr adresinde ilan edilecek.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.