Ülke Geneli Başvuru Belediye 50 Memur Alımı Yapacak

Ülke Geneli Başvuru Belediye 50 Memur Alımı Yapacak

Kamuda iş sahibi olmak için kamu açık iş ilanlarını takip edenler için yayınlanan ilan ile ülke genelinden başvuru yapılabilecek ve 50 memur alımı geçekleştirilecek. Kamu personeli olmak isteyen adaylar için alım şartları ve başvuru tarihleri haberimizde.

Yayınlanan ve başvuru tarihleri önümüzdeki günlerde alımları başlayacak olan ülke genelinden başvuru şartlarını taşıyan kişiler arasından 50 devlet memuru alımı yapılacağı yerel yönetimler tarafından açıklandı.

Belediye 50 Zabıta Alımı Yapacak

Yapılan açıklamada Gaziantep Şehitkamil Belediye Başkanlığı bünyesinde çalıştırılmak üzere 50 zabıta memuru alımı yapacak. Alınacak personeller KPSS puanı esas alınarak genel idare hizmetleri sınıfında kadrolu olarak çalıştırılacaklar.

Şehitkamil Belediyesi lisans çevre mühendisliği, inşaat mühendisliği, gıda mühendisliği, iş sağlığı ve güvenliği ve veterinerlik mezunları arasından 10 kişi zabıta memuru, lisans yerel yönetimler mezunu kişiler arasından 40 kişi olmak üzere toplam 50 Zabıta Memuru alacak.

Zabıta Memuru Alımı Adaylarında En Az 70 KPSS Puanı Aranmakta

Zabıta memuru alımında adayların erkeklerde en az 167 santim, kadınlarda en az 160 santim boyunda olması, boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında 10 kilogramdan fazla fark bulunmaması, KPSS P3’den en az 75 puan almış olması ve 31 yaşından gün almamış olması ve asgari B sınıfı ehliyet sahibi olmaları şartları aranıyor.

Başvuruda bulunacakların daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlardan disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmama, başvuru yapacak kişinin en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olma şartları aranmaktadır.

Genel başvuru şartları

T.C vatandaşı olmak.

Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

Daha önceden herhangi yüz kızartıcı suç veya hapis cezası almamış olmak.

Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik çağına gelmemiş olmak.

Görevini yapmasına engel olacak herhangi bir hastalığı veya rahatsızlığı olmamak.

Başvuru için gerekli belgeler

Nüfus cüzdanı aslı veya fotokopisi,

Diploma ve mezuniyet belgesi aslı veya fotokopisi,

KPSS sonuç belgesi,

Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmadığına dair beyan,

Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durum olmadığını gösteren belge,

Sürücü belgesi aslı veya fotokopisi,

Son 6 ay içerisinde çekilmiş 3 adet vesikalık fotoğraf gerekmektedir.

Başvurular nasıl yapılacak?

Adaylar sözlü ve uygulamalı sınava katılabilmek için; 27 Eylül 2021 tarihinden 01 Ekim 2021 tarihi mesai bitimine kadar yukarıda sayılan belgeler ile birlikte, sağlık personeli gözetiminde boy ve kilo ölçümü yaptırmak üzere Şehitkamil Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü Mücahitler Mh. Ali Fuat Cebesoy Blv. No:4 27090 Şehitkamil/GAZİANTEP adresine şahsen müracaat ederek başvuru sürecini tamamlayacaklardır.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum