TÜSEB 25 Personel Alımı İŞKUR Başvuruları 13-17 Aralık

TÜSEB 25 Personel Alımı İŞKUR Başvuruları 13-17 Aralık

Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı daimi personel alımı İŞKUR başvuruları 13-17 Aralık 2021 tarihlerinde alınacak. TÜSEB personel alımı en az lise mezunu olan adaylar başvurularını nasıl ve hangi şartlarda yapacağı detayları yazımızda…

TÜSEB Personel Alımı İlan Duyurusu

Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı daimi personel alımı İŞKUR başvuruları 13-17 Aralık 2021 tarihleri arasında alınacak. En az lise mezunu olan adaylar bu alıma başvuru yapabilecek. Kadrolu alım ile işe yerleşecekler 14 kişi İstanbul ve 11 kişi Ankara olarak açıklanmıştır.

İstanbul Kamu Personeli Alımı Başvuru Şartları

2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye’de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak. Sınavın son başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış olmak. Sınav başvurusunun son günü itibariyle 35 yaşını bitirmemiş olmak. Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilmemiş olmak ve kamu haklarından mahrum olmamak.

Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak). Görevini devamlı yapmasına engel olacak bedenen, aklen ve ruhen sağlık problemi olmadığını belgelemek. Güvenlik ve/veya arşiv araştırması sonucu olumlu olmak. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamak. 5188 sayılı Kanun gereği Özel Güvenlik Temel Eğitimini başarı ile tamamlamış olmak, Valilik tarafından düzenlenen Özel Güvenlik Kimlik Kartına sahip olmak. (Kimlik geçerlilik süresi dolanlar için yenileme eğitiminin yapılmış olması gerekmektedir.) (Silahlı güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olanlar da başvuru yapabilir). Talepler İstanbul ili düzeyinde karşılanacağı için ilan tarihi itibarıyla İstanbul ilinde ikamet ediyor olmak.

Ankara Devlet Personel Alımı Başvuru Şartları

İstanbul ortak şartlarının tamamı bu alımda da geçerli olacaktır. Ek olarak Ankara şehrinde ikamet edenlerin başvurusu alınacak.

Başvuruları Nasıl Yapılacak?

Koruma ve güvenlik görevlisi alımı yapılacaktır. Bu ilana başvuru yapacak adaylar Türkiye İş Kurumu üzerinden yapacaktır. 13 Aralık 2021 tarihinde verilen İŞKUR ilanları numaraları ile 17 Aralık 2021 tarihi bitimine kadar elektronik başvuru yapabilirler.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.