TÜRMOB Kamu Personel Alımı İlanı Resmi Gazete’de

TÜRMOB Kamu Personel Alımı İlanı Resmi Gazete’de

Yayımlanan personel alımı ilanlarına göre TÜRMOB kamu personel alımı yapıyor. Alım sınav yöntemi ile yapılacağı üzere detaylar kılavuz şeklinde sayfa içerisinde sunduk.

Yayımlanan personel alımı ilanlarına göre Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) kamu personel alımı yapıyor.

Sınava Kimler Başvuru Yapabilir

Adayların askerliğini yapmış olması gerekmektedir. Affa uğramış olsa bile devlet güvenliğine karşı suçlar, işlememiş olmak, adayların görevini yapmasına engel bir durumu bulunmaması gerekmektedir. Şartlarını taşıyan adaylar başvurularını kolaylıkla yapabileceklerdir.

Başvuru İçin gereken belgeler;

Sınav başvuru dosyası, nüfus kayıt örneği. Diploma, yabancı okul mezunları için denklik belgesi, adli sicil belgesi, son 6 ayda çekilmiş 1 adet Biyometrik fotoğraf, serbest muhasebeci mali müşavirlik ruhsat fotokopisi, taahhütname belgesi istenilmektedir.

Oda giriş ücreti ve maktu aidatın tam ödendiğine dair belge(özel sektörde çalışanlara), askerlik durum belgesi. İkamet belgesi, sağlık durum belgelerine sahip adaylar başvurularını kolaylıkla yapabileceklerdir.

Sınav Konuları;

İleri düzeyde finansal muhasebe, finansal yönetim, yönetim muhasebesi, denetim, raporlama ve meslek hukuku, revizyon, vergi tekniği, gelir üzerinden alınan vergiler, harcama ve servet üzerinden alınan vergiler, dış ticaret ve kambiyo mevzuatı, sermaye piyasası mevzuatı olacak.

Başvuru şekli ve tarihi;

Başvuru yapmaya hak kazanan gereken belgelere sahip adaylar başvurular 13 Eylül 2021 tarihinde başlamış olup 27 Eylül 2021 tarihinde bitmiş olacaktır.

İlana göre sınav başvuruları 4 Aralık 2021 de başlamış olup 13 Aralık 2021 de bitmiş olacaktır. Başvurular emel Eğitim ve Staj Merkezi (TESMER) İncek Kızılcaşar Mahallesi 2669. Sokak No: 19 Gölbaşı – Ankara adresine gereken belgeler ile şahsen gidilip yapılacaktır.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum