Türkiye’den Almanya’ya İşçi Alımı! Dil Şartı Yok - Maaş 31.600 Lira

Türkiye’den Almanya’ya İşçi Alımı! Dil Şartı Yok - Maaş 31.600 Lira

31.600 TL maaş ile Almanya’da yabancı dil şartı olmaksızın çalışma imkânı sunuluyor. Türkiye’den Almanya’ya istihdam edilecek olan Türk vatandaşlardan beklentiler haberimizde.

Haberin medyada yer alması ile birlikte işçi alımı yapılacak olan kadrolar merak edilmeye başlandı. Yüksek maaş dahilinde çalışma şartları, özellikle ekonomik olarak zor günlerin yaşandığın günümüz Türkiye’sinde yoğun yankı uyandırdı. Dil şartının da kaldırılması ile birlikte birçok başvurabilmesi mümkün hale geldi.

Kariyer hedeflerini yurt dışında gerçekleştirme seçeneğini kullanmak isteyenler harekete geçti. Yurt dışında çalışma ve yaşama imkanını değerlendirebilecek kişiler için heyecan verici bir gelişme olarak medyaya yansıdı. Almanya’nın Türkiye’den binlerce kişiye iş verecek olması yanı sıra dil şartını da kaldırması gelen yoğun ilgiye sebep oldu. İşçi alımının gerçekleşeceği kadrolar belli oldu.

Hayallerini yüksek tutup yurt dışında kariyer hedefleyenlerdenseniz ya da aklınızda henüz olmamasına rağmen bu kolay şartlar dahilinde yurt dışında çalışma imkânı ile Almanya’da yaşamayı düşünenlerdenseniz güncel daimi işçi alımı haberini değerlendirebilirsiniz. Tüm detaylar ve başvuru ayrıntıları sizler için yazımızda sunulmaktadır.

Almanya İşçi Alımı Bakanlığı Açıklama Yaptı

2023 yılında gerçekleşecek Almanya’ya daimi işçi alım aşamasında geçerli olan meslekler yayınlanmıştı. Gelen bu açıklamanın ardından Almanya’da çalışma ve yaşama konusunu değerlendiren vatandaşlar için ‘işçi alımlarına nasıl başvurulabileceği’ merak konusu oldu.

Almanya İçişleri Bakanlığı geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapmıştı. Bildirilen başvuru koşulları kısa zaman sonra yumuşatıldı. Artık Alman vatandaşlığına geçiş de daha kolay bir hal aldı. Son bildirimde yer alan tasarıya göre; Alman vatandaşı olmak isteyenlerden geçici bir süre dahilinde Almanca bilme şartının kaldırıldığı bildirildi. Almanya’da çalışmak isteyenlerden Almanca bilme zorunluluğunun kaldırılması birçok Türk vatandaşı için yeni bir iş kapısı açmış oldu.

Almanya Hangi meslekler Dahilinde Personel Alımı Yapıyor?

Almanya’ya işçi alımının yapılacağı en çok kadroya sahip meslekler listesi belli oldu. İşte belirlenen meslekler:

İnşaat sektörü işçileri, aşçı, eğitim grubundaki meslekler, sağlık hizmetleri, çocuk yetiştiricileri, internet teknolojisine ait meslekler ve IT teknisyenleri Almanya’da en çok aranan meslek dalları arasındadır. Ayrıca;

Metal ve ağır sanayi işçileri, kaynakçılar, Gastronomi uzmanları ve gastronomi sektörüne dahil meslekler, teknik ve mekanik bölümleri, vasıflı işçilik, inşaat işçileri, Elektrik ve elektronik mühendisleri ve işçiler ile hemşireler, hasta ve yaşlı bakıcıları Almanya’ya işçi alımının yoğun olduğu meslek grupları olarak bildirildi.

Almanya’da Asgari Ücret Ne Kadar? Almanya İşçisi Olmak için Yaş Sınırı Var mı?

Almanya’da uygulanmakta olan güncel asgari maaş 1.584 Euro değerindedir. Dolayısı ile Almanya’da işbaşı yapan bir vatandaşın alacağı maaş minimum 1.584 Euro olacaktır.

Almanya’ya işçi alımı konusunda bildirilen bir yaş aralığı mevcuttur. 18 yaşını tamamlamış olmak ve aynı zamanda 46 yaşından da gün almamış olmak gerekmektedir. 18 – 45 yaşları aralığında olan, özellikle yukarıda bildirilen meslek gruplarına sahip kişiler Almanya’da işçi olarak çalışma imkanı bulabiliyorlar.

Google'da arama yerine kamupersonelialim.com yazarak tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Twitter: kamupersoneli2.

Facebook: kamupersonelialim1.

Instagram: kamupersonelialim.

APPLE telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

ANDROİD telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

HUAWEİ telefonlara cep uygulaması için tıklayın

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.