Türkiye Ulusal Ajansı 80 kamu personeli alımı 26 Nisan Başvuruları

Türkiye Ulusal Ajansı 80 kamu personeli alımı 26 Nisan Başvuruları

Türkiye Ulusal Ajansı 80 kamu personeli alımı için ilana çıkmıştı. Yayınlanan ilana göre başvuruları 26 Nisan 2021 tarihinde başlıyor. Gençlik merkezi personeli 4 ünvanlarda nasıl yapılacak.

Türkiye Ulusal Ajansı Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı 80 kamu personeli alımı başvuruları 16 Nisan 2021 tarihinde başlıyor. Alım uzman yardımcısı, büro görevlisi, sekreter ve avukat olarak yapılıyor.

Başvurular nasıl yapılacak?

Başvurular kurum internet sayfasında online olarak basvuru.ua.gov.tr adresinden alınacak. Adaylar işlemlerini 26 Nisan 2021 ile 17 Mayıs 2021 tarihleri arasında alınıyor.

Büro memuru alımı ve sekreter alımı için en az lise mezunu olması ve KPSS puan türlerinden 70 puanı şartı var.

Uzman yardımcısı alımı için: 1.grup iktisat, ekonomi, maliye, işletme, ekonometri ve istatistik bölümü mezunu olması gerekiyor.

2.grup kamu yönetimi, siyaset bilimi ve kamu yönetimi, uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler, uluslararası ilişkiler ve Avrupa çalışmaları, uluslararası ilişkiler ve Avrupa birliği, küresel ve uluslararası ilişkiler, küresel siyaset ve uluslararası ilişkiler olması gerekiyor.

3 ve 4.grup bilgisayar mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği, yazılım mühendisliği ve hukuk bölümü mezunlarının başvurusu alınacak.

5.grup halkla ilişkiler ve tanıtım, gazetecilik, sinema radyo ve televizyon, iletişim bilimleri, iletişim tasarımı, iletişim sanatları, grafik animasyon, görsel sanatlar, görsel iletişim tasarımı, reklamcılık, medya ve iletişim sistemleri mezunu olması isteniyor.

Genel devlet memur alımı ortak şartlarına haiz olması ile birlikte 35 yaşını bitirmemiş olması gerekiyor. Ankara merkeze alım yapılıyor.

Başvuru kılavuzu

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.