Türk Patent Ve Marka Kurumu 7 Kamu Personeli Alacak

Türk Patent Ve Marka Kurumu 7 Kamu Personeli Alacak

Türk Patent Ve Marka Kurumu kamu personeli alımı yapacağını kamu ilan sayfası üzerinden yayınladığı iş ilanına göre bünyesine 7 adet kamu personeli alımı yapılacak.

Kamu kurumları tarafınca Kamu İlan sayfası iş ilanları paylaşılmaya ve işe alımlar yapılmaya devam ediyor. Türk Patent Ve Marka Kurumu kamu personeli alımı yapacağını kamu ilan sayfası üzerinden halka kılavuz şeklinde yayınlandı.

Başvurular Nasıl ve Nereye Yapılacak

Başvuru yapmak isteyen adaylar için başvurular kurumun www.turkpatent.gov.tr internet adresi üzerinden uyurular bölümünde yayımlanan form eksiksiz ve kendine uygun bir şekilde doldurduktan sonra başvuru tarihleri içerisinde alımlar yapılacaktır.

Başvurular bu ilan Resmi Gazete üzerinden yayınlandıktan sonra 15 Kasım 2021 tarihine kadar yukarıda belirtilen şekillerde yapıla bilecektir. Belirtilenlerin dışında yapılacak müracaatlar kabul edilmeyecektir.

Yaş Şartı

Adayların bu ilana başvuru yapmaları için en az 18 yaşını tamamlamış olması gerekiyor. En büyük yaş şartı ise 30 u geçmeyecek olan adayların başvuruları alınacaktır.

Tüm Şartlar

Adayların TC vatandaşı olması, yukarıda sayılan şartları taşıması şartları ile alım yapılacaktır.

KPSS Puan Şartı Aranıyor Mu ve Kontenjan Bilgileri

Bu ilanda başvuru esnasında KPSS puan şartı aranıyor olup başvuru yapacağı unvanlarda Eczacılık için en az 80 puan, işletme mezunu olanlar için en az 80 ve son olarak endüstriyel tasarım bölümüne en az 70 puan şartı ile alım yapılacaktır.

Öğrenim Şartı

Siyasal bilgiler, işletme, iktisadi ve idari bilimler, eczacılık, güzel sanatlar fakülteleri veya fakültelerin tasarım bölümlerinden herhangi birinden en az lisans mezunu olmak şartı aranıyor.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.