Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı Kamu Personeli Alımı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı Kamu Personeli Alımı

Türk İşbirliği Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) kadrolu 10 kamu personeli alımı ilan etti. TİKA yayınladığı kılavuzda 10 Ocak 2022 ile 21 Ocak 2022 tarihleri arasında başvurular sona erecektir.

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı kamu personeli alımı için ilana çıkmıştı. Adaylar TİKA personel alımında 21 Ocak bitimine kadar başvuru yapabilecektir.

 Uluslararası İlişkiler bölümünden 2, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünden 1, İktisat bölümünden 1, İşletme bölümünden 1, Maliye bölümünden 1, Hukuk bölümünden 1, Sosyal Hizmetler bölümünden 1, İnşaat Mühendisliği bölümünden 1 ve Mimarlık bölümünden 1 öğrenim dallarından kadrolu personel alımı gerçekleştirecektir.

Başvuru Genel Şartları

En az dört (4) yıllık lisans düzeyinde mezun olması, askerlik ile alakası olmaması, mesleğine engel bir sorun olmaması, 01 Ocak 2022 tarihi itibari ile 35 yaşını dolmamış olması, 2020 ve 2021 KPSS sınavlarından en az 75 puan almış olması, YDS sınavından İngilizce, Fransızca, Arapça, İspanyolca veya Rusça dillerinin herhangi birinden en az B düzeyinde puan almış olması gerekmektedir.

Başvuru Şekli ve Gerekli Belgeler

TİKA giriş sınavı için başvurular 10 Ocak 2022 ile 21 Ocak 2022 tarihleri arasında yapılacaktır. Başvurular E-Devlet üzerinden TİKA Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım kurum sitesinden veya Kariyer Kapısından başvuruları alacaktır. Posta yolu veya şahısın kendisi son başvuru tarihine kadar başvurmaları gerekmektedir.

Sınava başvuracak adayların mezuniyet belgesi, KPSS, YDS, askerliğe ilişiği olmadığına dair belge ve adli sicil bilgileri E-Devlet üzerinden sisteme otomatik olarak yüklenmektedir. Fakat yüklenmeyen belgeleri sisteme eklenmesi gerekmektedir.

El yazısı ile hazırlanmış özgeçmişleri isteniyor.

Adayların mesleğine herhangi bir engel olacağı bir engeli olmadığına dair sağlık raporu / beyan sisteme yüklemeleri gerekmektedir.

Sınava girmeye hak kazanan adayların sınav tarihi ve saatleri kurumun resmî web sitesinden (tika.gov.tr) ve kariyer kapısından kontrol edebileceklerdir. Giriş sınavına girmeye hak kazanan adaylara sözlü sınav yapılacaktır.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum