Türk Akreditasyon Kurumu 13100 TL Maaşla Memur Alacak

Türk Akreditasyon Kurumu 13100 TL Maaşla Memur Alacak

Türk Akreditasyon Kurumu, tarafından yayınlanan ilana göre 13.100 TL maaşla kamu personeli alımı yapacağını açıkladı. Türk Akreditasyon Kurumu tarafından Resmi Gazete de yayınlanan başvuru kılavuzuna göre şartları sizler için paylaştık..

Türk Akreditasyon Kurumu, Resmi Gazete de yayınladığı ilana göre 17 memur alımı yacağını kamuoyu ile paylaştı. En az önlisans mezunlarının başvuru yapacağı memur alımı ilanına göre KPSS puan şartı aranmaktadır. TÜRKAK, tarafından yayınlanan ilana göre 15 uzman yardımcısı ve 2 idari memur alımı yapılıyor.

TÜRKAK Memur Alımı Başvuru Şartları

Üniversitelerin Mühendislik Fakültesinden Çevre Mühendisliği, Tekstil Mühendisliği, Biyoloji, Kimya Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Makine Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği ve Metalürji ve Malzeme Mühendisliği bölümlerinden lisans düzeyinde mezun olma şartı aranmaktadır.

ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından 2021 yılı veya 2022 yılı içerisinde yapılan sınavlardan birinden en az taban puanı olarak 70 almış olmak gereklidir.

Memur adayları başvuru tarihi itibariyle 35 yaşını tamamlamamış olması gerekmektedir.

İdari personel alımı kadrosu için ise; en az önlisans mezunu olmak ve 2022 KPSS den en az 70 puan almış olmak gereklidir.

memur-alimi-ilani.jpg

Kamu Personel Alımı Başvuru Belgeleri

Yurt dışında eğitim almış önlisans ve lisans mezunu memur adayları için denklik belgesi istenmektedir.

Yazılı özgeçmiş belgesi kurum tarafından yayınlanan ilana göre istenmektedir.
Eğitim gibi Türkiye de ki üniversiteler de tamamlamış olan adaylar için ise mezuniyet belgesi veya diploma istenmektedir.

TÜRKAK Personel Alımı Başvuruları Nasıl Yapılacak?

TÜRKAK, bünyesin de yayınlanan ilana başvuru yapmak isteyen adaylar başvurularını 18 Kasım 2022 tarihin de yapmaya başlayacaklardır. Adaylar başvurularını 4 Aralık 2022 tarihine kadar tamamlamış olmaları gerekmektedir. Memur adayları başvurularını e-Devlet üzerinde Türk Akreditasyon Kurumu-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı üzerinden giriş yaparak ardından başvuru ekranını kullanarak elektronik ortamda başvurularını yapacaklardır. Başvurularını elektronik yolla yapmayan memur adaylarının başvuruları kabul edilmeyecektir. Posta veya şahsen yapılan başvurular geçersiz sayılacaktır.

Memur alımı başvuru süreci tamamlandıktan sonra TÜRKAK bünyesin de kamu personeli olmaya uygun olan adaylar 19-23 Aralık 2022 tarihin de sözlü sınava gireceklerdir. Sözlü sınavları TÜRKAK web sitesin de 9 Aralık 2022 tarihin de açıklanacaktır.

Başvuru kılavuzu

Google'da arama yerine kamupersonelialim.com yazarak tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Twitter: kamupersoneli2.

Facebook: kamupersonelialim1.

İnstagram: kamupersonelialim.

APPLE telefonlara cep uygulaması için tıklayınız.

ANDROİD telefonlara cep uygulaması için tıklayınız.

HUAWEİ telefonlara cep uygulaması için tıklayınız.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.