TUİK (11 Bin TL Maaşla) 4 Kamu Personeli Alımı Başvuru Şartları

TUİK (11 Bin TL Maaşla) 4 Kamu Personeli Alımı Başvuru Şartları

Türkiye İstatistik Kurumu 11 bin TL maaşla 4 kamu personeli alımı yapacağını ilan etti. TUİK personel alımı hangi şartlarda yapılacak. TUİK başvuruları nasıl ve hangi tarihlerde yapılacak. KPSS şartı istiyor mu?

Türkiye İstatistik Kurumu Kamu Personeli Alımı İlanı

TUİK 11 bin TL maaşla 4 kamu personeli alacağını duyurdu. İlana göre başvurular nasıl yapılacak? TUİK personel alımına hangi şartlarda başvuru yapılabilir? İlanla alakalı olarak tüm detaylarını söyle sunduk.

Başvuruların Alınması

Adaylar başvurularını Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı internet sitesi www.tuik.gov.tr adresinde bulunan İş Talep Formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulduktan sonra diğer belgeler ile birlikte en geç 7 Ekim 2021 günü mesai bitimine (18:00) kadar Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı Devlet Mahallesi Necatibey Caddesi No:114 06420 Bakanlıklar Çankaya/ANKARA adresinde bulunan Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı, Personel Daire Başkanlığı’na elden teslim edilmek veya son başvuru tarihinde anılan adreste olacak şekilde postayla gönderilmek suretiyle yapılacaktır.

Öğrenim Durumu Şartları

Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olması gerekmektedir.

(b) bendinde belirtilenler dışında kalan dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olan adaylarda başvuru yapabilir.

Bilişim personeli alımı başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum