TÜBİTAK SAGE 77 kamu personeli alımı iş ilanı yayınladı

TÜBİTAK SAGE 77 kamu personeli alımı iş ilanı yayınladı

TÜBİTAK SAGE 77 kamu personeli alımı için iş ilan yayınladı. TÜBİTAK yapacağı bu alımla Ankara ilinde önemli ölçüde istihdama katkıda bulunacağını belirtelim. Detaylar haberimizde…

KPSS puanı olmadan kurum dışı yapılacak olan atama ile TÜBİTAK SAGE 77 kamu personeli alımı yapacak. Adaylar arasından seçilecek olan kişiler ise Ankara ilinde istihdam edilecek. TÜBİTAK tarafından istihdam edilen bu personellerin görevleri genel olarak strateji araştırma, teknoloji geliştirme ve yenilik kavramları üzerinde olacaktır. Peki 77 kadro için istenen özel şartlar nelerdir?

6 kadro için 2021 – 2022 yılı Güz döneminde 4. Sınıfa başlayacak olan üniversite öğrencilerinden seçilecektir. Bu öğrenciler Makine Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, Otomotiv Mühendisliği, Havacılık ve Uzay Mühendisliği, Uçak Mühendisliği, Uzay Mühendisliği, Kontrol Mühendisliği, Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği, Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği, Gemi İnşaatı Mühendisliği, Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği, Fizik, Fizik Mühendisliği, Optik ve Akustik Mühendisliği veya Elektro Optik Sistem Mühendisliği bölümlerinde 4. Sınıfa başlayacak olanlar başvuruda bulunabilir. (TBTK.SAGE.KS.2021-2.AGKUMG01 referans kodlu).

tubitak-logo-tabela-afis.jpg

28 kadro için 2021 – 2022 yılı Güz döneminde 4. Sınıfa başlayacak olan üniversite öğrencilerinden seçilecektir. Bu öğrenciler ElektrikElektronik Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Telekomünikasyon Mühendisliği veya Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği bölümlerinde 4. Sınıfa başlayacak olanlar başvuruda bulunabilir. (TBTK.SAGE.KS.2021-2.ESGT01 referans kodlu).

9 kadro için 2021 – 2022 yılı Güz döneminde 4. Sınıfa başlayacak olan üniversite öğrencilerinden seçilecektir. Bu öğrenciler Kimya Mühendisliği, Havacılık ve Uzay Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Otomotiv Mühendisliği, Uçak Mühendisliği, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği veya Fizik Mühendisliği bölümlerinde 4. Sınıfa başlayacak olanlar başvuruda bulunabilir. (TBTK.SAGE.KS.2021-2.ESMÜTB01 referans kodlu).

6 kadro için 2021 – 2022 yılı Güz döneminde 4. Sınıfa başlayacak olan üniversite öğrencilerinden seçilecektir. Bu öğrenciler Makine Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, Otomotiv Mühendisliği, Havacılık ve Uzay Mühendisliği, Uçak Mühendisliği, Uzay Mühendisliği, Kontrol Mühendisliği, Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği, Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği, Fizik, Fizik Mühendisliği, Optik ve Akustik Mühendisliği veya Elektro Optik Sistem Mühendisliği bölümlerinde 4. Sınıfa başlayacak olanlar başvuruda bulunabilir. (TBTK.SAGE.KS.2021-2.MSG01 referans kodlu).

7 kadro için 2021 – 2022 yılı Güz döneminde 4. Sınıfa başlayacak olan üniversite öğrencilerinden seçilecektir. Bu öğrenciler Makine Mühendisliği, Havacılık ve Uzay Mühendisliği, Uçak Mühendisliği, Uzay Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği veya Endüstri Mühendisliği bölümlerinde 4. Sınıfa başlayacak olanlar başvuruda bulunabilir. (TBTK.SAGE.KS.2021-2.PB01 referans kodlu).

5 kadro için 2021 – 2022 yılı Güz döneminde 4. Sınıfa başlayacak olan üniversite öğrencilerinden seçilecektir. Bu öğrenciler Makine Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği veya Endüstri Mühendisliği bölümlerinde 4. Sınıfa başlayacak olanlar başvuruda bulunabilir. (TBTK.SAGE.KS.2021-2.PÜTB01 referans kodlu).

16 kadro için 2021 – 2022 yılı Güz döneminde 4. Sınıfa başlayacak olan üniversite öğrencilerinden seçilecektir. Bu öğrenciler Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği veya Telekomünikasyon Mühendisliği bölümlerinde 4. Sınıfa başlayacak olanlar başvuruda bulunabilir. (TBTK.SAGE.KS.2021-2.YBG01 referans kodlu).

Adaylarda aranan genel koşullar

Üniversite öğrencileri arasından yapılacak alım için adaylardan istenen diğer şartlar ise şunlardır:

Kamu haklarından yasaklanmamış olması, görevi yapmasına engel hastalığı veya bulaşıcı hastalığı bulunmaması, kasten işlediği bir suçtan dolayı 6 ay ve üzerinde hapis cezası almamış olması, ayda en az 3 en fazla 10 gün çalışmasına engeli olmaması, Ağırlıklı Genel Not Ortalaması + 10.000 / Üniversiteye Yerleştirme Sınavı Sıralaması ≥ 3,20 şartını sağlıyor olması, öğrenin süreci boyunca en fazla bir defa eğitim-öğrenim yılını uzatmış olması, İngilizce dili yeterliliğini girmiş olduğu sınav ile kanıtlamış olması gerekmektedir.

Başvuru: Adayların TÜBİTAK internet adresinde bulunan iş başvuru sistemine kayıt yaptırması gerekmektedir. Bu kayıt sonrası adayların referans kodlarını girerek başvuruyu 26 Nisan 2021 günü mesai bitimine kadar başvurularını tamamlamaları gerekmektedir. Bir aday en fazla 2 adet pozisyona başvuruda bulunabilecektir.

Başvuru evrakına eklenmesi gereken belgeler:

Üniversiteye giriş sınavı sonuç belgesi(ÖSYM onaylı internet çıktısı),

Üniversiteye giriş sınavı yerleştirme belgesi(ÖSYM onaylı internet çıktısı),

Güncel öğrenci belgesi(üniversite veya e devlet üzerinden internet çıktısı),

Ağırlıklı genel not ortalaması resmi ve güncel transkript,

YDS sonuç belgesi,

Güncel özgeçmiş (renkli fotoğraflı, Türkçe, kimlik numarası ve telefon numarasını içerir).

Bu belgeleri tamamlayarak kurumun internet sitesi üzerinden başvurusunu tamamlayan adaylardan sınava girmeye hak kazananlara ilişkin kurum tarafından adayın bildireceği e-mail adresine bildirimde bulunulacağı yazmaktadır. Yine süreçle ilgili gelişme ve duyuruların kurumun resmi internet sitesinden takip edilmesi de ilanda belirtilmiştir.

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.