TÜBİTAK Ankara büro memuru alımı başvurusu

TÜBİTAK Ankara büro memuru alımı başvurusu

TÜBİTAK Ankara merkez 2 büro memuru alımı yapacağını ilan etti. Personel alımına ilişkin alım şekli ve tarihi nasıl olacak. Başvuru yapacaklar şahsen mi? Yoksa internet ortamında nasıl başvuru yapabileceği detaylarını sunduk.

TÜBİTAK İLANI

TÜBİTAK büro memur alımı yapacağını ilan etti. İlana göre alım Ankara merkez adresine yapılacak. Adaylara başvuru şekli, belge teslimi, mülakat tarihi ve yeri detaylarını sunduk.

BAŞVURU ŞEKLİ VE NUMARASI

İlan Türkiye iş kurumu üzerinden yayınlandığı üzere başvuru buradan yapılacak. Adaylar 00005918005 iş ilan numarası ile 12 Mart 2021 tarihi bitimine kadar internet ortamında başvuru yapabilir. E-Devlet üzerinden giriş yaparak İŞKUR üzerinden işlem yapılabilmesi ikinci bir altarnatif başvuru şeklidir. Türkiye genelinden başvuru kabul edecek.

tubitak.jpg

ADAYLARDA ARANAN ŞARTLAR

Erkek adayların askerlikle ilişkisi olmaması isteniyor. Bulaşıcı hastalığı olmayanlar isteniyor. Ülke vatandaşımız olması gerekiyor. Alanında en az 2 yıl deneyimli olması ve bunu SGK belgeleriyle sunması gerekmektedir.

ÖĞRENİM VE TERCİH SEBEPLERİ

Meslek yüksek okulu bankacılık ve sigortacılık, muhasebe ve vergi uygulamaları, işletme yönetimi ve maliye bölümleri önlisans mezunu olması gerekmektedir. Genel muhasebe, muhasebe programları ve mesai dışında çalışma engeli olmaması tercih sebebi olacak. Kamu personeli seçme sınavı en az KPSS 60 puanı bulunuyor olması istenmektedir.

ADAYLARDAN İSTENEN BELGELER

İş başvuru formu, özgeçmiş (CV), diploma fotokopisi, SGK deneyim belgesi, KPSS sonuç belgesi ve askerlik durum gösterir belge olması isteniyor.

Kaynak:Kamu Personeli Alım

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum