TÜBİTAK 161Yeni Kamu Personeli Alımı Başvuruları

TÜBİTAK 161Yeni Kamu Personeli Alımı Başvuruları

TÜBİTAK yaptığı son kamu personeli alımı iş ilanları ile farklı şehirlerde çalıştırılacak 161 kişilik boş kadroya yeni personel alımı yapıyor. TÜBİTAK güncel personel alımı açık kadro ve unvanlar çalıştırılacak şehir açıklamaları yayınlandı.

TÜBİTAK olarak da bilinen Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu tarafından yapılan resmi kamu personeli alımı ilan açıklamaları ile kurum bünyesinde farklı şehirlerde çalıştırılmak üzere kısmi süreli aday araştırmacılar alınacak.

TÜBİTAK Hangi Şehirlere Kaç Personel Alımı Yapacak?

TÜBİTAK tarafından yapılan açıklamada Gebze Kocaeli BİLGEM birimine 25 devlet personel alımı, MAM birimlerine 22 kişi, Ankara BİLGEM birimlerine 71 kişi kamu personeli alımı, Ankara MAM birimlerine 10 kişi, Ankara UZAY birimine 33 kişi olmak üzere 161 kişi kamu kurumlarına kısmi süreli çalışacak personel alımı yapılacak.

TÜBİTAK Personel Alımı Genel Şartları

Adayların kamu haklarından kısıtlı olmamaları,

Erkek personel adaylarının 06 Ocak 2022 tarihi itibariyle askerliğini yapmış olması, muaf olması veya tecil yaptırmış olması,

BİLGEM birimlerine başvuru yapacak adayların lisans Bilgisayar Bilimi ve Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Telekomünikasyon Mühendisliği, Kontrol Mühendisliği veya Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği bölümleri herhangi biri en az 3. veya 4. sınıfta okuyor olması gibi başlıca şartlar aranmaktadır.

TÜBİTAK Personel Alımı Başvuruları

TÜBİTAK personel alımı başvuruları için ek kılavuzda ayrıntılı olarak belirlenen şartları taşıyan kamu personel adaylarının “kariyer.tubitak.gov.tr” adresi üzerinden iş başvuru sistemine kayıt olmaları ve başvurularını 06 Ocak 2022 tarihine kadar başvurunun yapılması gerekiyor.

TÜBİTAK başvuruları sadece iş başvuru sistemi üzerinden alınıyor ve diğer şekillerde yapılan başvurular kabul edilmiyor.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum