TİHEK En Az Lise Mezun 6 Güvenlik ve Kamu Personel Alımı Başlıyor

TİHEK En Az Lise Mezun 6 Güvenlik ve Kamu Personel Alımı Başlıyor

Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu (TİHEK) en az lise mezunu olmak üzere temizlik personeli ve koruma güvenlik personeli alacağı alım ilanı yayınladı. TİHEK kamu personel alım ilanına başvurunun şartlarını ve tarihlerini paylaştı.

TİHEK Devlet Memurları Kanunu’na tabi olarak 3 koruma güvenlik ve 3 temizlik personeli olmak üzere toplam 6 sözleşmeli kamu personeli alımı başlıyor. Başvuruları 17 Ocak 2022 ile 23 Ocak 2022 tarihleri arasında yapılacak.

Başvuru Genel Şartları

Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu başvuru bitiş tarihi itibariyle 18 yaşını doldurup ve 1 Ocak 1987 sonrası olanlar başvurabilir. Göreve alınmaya hak kazanan adayların mesleğine herhangi bir engel olacağı bir engeli olmadığına dair sağlık raporu almaları gerekmektedir.

Personel Alımı Başvuru Özel Şartları

Koruma ve Güvenlik Personeli; Ön lisans mezunu olup, 2020 yılı KPSS KPSSP93 puan türünden en az 70 alması gerekmektedir. Koruma ve güvenlik personeli adayların son geçerlilik süresi dolmamış silahlı özel güvenlik görevlisi kartına sahip olmaları gerekmektedir.

İç ve dış mekanda, gece ve gündüz vardiyalı sistemde çalışmaya herhangi bir engeli olmaması gerekmektedir. Erkeklerde 175 cm, kadınlarda ise 165 cm’den kısa boylu olmamak, boy uzunluğunun son iki rakamı ile kiloları arasındaki fark 20’den fazla veya az olmaması gerekmektedir.

Temizlik (Destek) Personeli; En az lise mezunu olmak, 2020 yılı KPSS KPSSP94 puan türünden en az 70 puan almış olmaları gerekiyor.

Devlet Personel Alımı Başvuru Yeri ve Tarihleri

Adaylar başvurularını 17 Ocak 2022 ile 23 Ocak 2022 tarihleri arasında E-Devlet üzerinden Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu- Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) üzerinden giriş yaparak yapacaktır. Adaylar başvuru işlemini bitirdikten sonra “Başvurularım” sekmesinden tamamlanıp tamamlanmadığını kontrol etmeleri gerekiyor.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum