TİHEK 9 Devlet Personeli Alımı Başvuruları Başladı

TİHEK 9 Devlet Personeli Alımı Başvuruları Başladı

Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu (TİHEK), devlet personeli alımı yapacağını açıkladı. Farklı kadro pozisyonlarına KPSS puanı ile alım yapılacaktır. Müracaatlar ise ikamet şartı aranmadan 81 şekilde bulunan adaylardan başvurular kabul edilecektir.

Devlet Personeli Alımı İş İlanları

Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu (TİHEK), kendi bünyesinde istihdam etmek üzere devlet personeli alımı yapacağını açıkladı. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan güncel müracaat kılavuzu incelendiğinde 9. derece kadroda istihdam edilmek üzere uzman yardımcısı alımı yapılacağı bilgisine ulaşılmıştır.

Adayların 2022 veya 2023 yıllarında yapılmış olan Kamu Personel Seçme Sınavına katılmış olması ve istenilen taban puan şartını almış olması bu ilana başvuru yapması için yeterlidir. Kamupersonelialim.com yazar ekibi olarak ilanın gerekli olan detayları ve şartları haberimizde verilmiştir.

Kamu Personeli Alımı KPSS Puan Şartı Nedir?

Söz konusu kurum tarafından güncel olarak açıklanmış olan başvuru kılavuzuna göre 2022 veya 2023 yıllarında Kamu Personel Seçme sınavlarından birinden, Hukuk Fakültesi mezunlarının P - 94 Siyasal Bilgiler ve Siyasal Bilgiler İktisadî ve İdarî Bilimler Fakültesi P – 29, P – 30, P - 34 veya P – 35 son olarak ise İletişim Fakültesi mezunlarının P - 3 puan türünde minimum 70 taban puan almış olması gerekmektedir.

Personel Alımı İşe Alım Süreci

Müracaat işlemlerinin tamamlanmasının ardından şartları sağlayan adaylar arasından KPSS puan üstünlüğüne göre yüksek puan alandan başlamak kaydı ile hukuk fakültesi mezunlarının 16 iktisadi ve idari bilimler fakültesi mezunlarının 16 ve iletişim fakültesi mezunlarının 4 katı kadar aday sözlü sınava girmeye hak kazanacaklardır. Sözlü sınavda istenilen başarıyı sağlayan adayların ise işe alım süreci başlayacaktır. Kurum tarafından tek aşamalı sınav yapılacağı açıklanmıştır.

İş İlanı Başvuru Şekli ve Süreci

Söz konusu ilana başvurular 8 Kasım 2023 tarihi itibariyle kabul edilmeye başlanmıştır. İlan için son başvuru tarihinin ise 22 Kasım 2023 oldu, açıklanmıştı. Şartları sağlayan adaylar başvurularını e-Devlet üzerinde Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresi aracılığıyla çevrim içi olarak yapacaklardır.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.